KÕIGE LEVINUM VIGA, MIDA vanemad lapse kasvatamisel teevad

KÕIGE LEVINUM VIGA, MIDA vanemad lapse kasvatamisel teevad

Lapse kasvatamine on raske, aeganõudev ja vahel üsnagi närvesööv amet, ent teistmoodi lapsest paraku iseseisvalt mõtlevalt täiskasvanud inimest ei sirgu ning mida parem kasvatus, seda lihtsam on ka tulevikus elus läbi lüüa. Sageli teevad vanemad oma lapse kasvatamisel aga üht üsnagi levinud viga, mis nende endi elu raskemaks teeb.

Lapse kasvatamine on raske, aeganõudev ja vahel üsnagi närvesööv amet, ent teistmoodi lapsest paraku iseseisvalt mõtlevat täiskasvanud inimest ei sirgu ning mida parem kasvatus, seda lihtsam on ka tulevikus elus läbi lüüa. Sageli teevad vanemad oma lapse kasvatamisel aga üht üsnagi levinud viga, mis nende endi elu raskemaks teeb.

Lapsele midagi keelates sõnadega “ei tohi”, “ei saa”, “ära tee” tekib lapses tihtipeale veelgi suurem soov antud tegevust jätkata, sest keelatud vili on magus ning tekitab huvi. Just lapse keelamine, kasutades oma lauses sõna “ei”, on viga ning enamasti see ei toimi.

Selle asemel et lapse kasvatamisel pidevalt keelava vormiga lauseid kasutada, proovi kasutada oma fantaasiat ning ole kaval. Kui laps tahab kausist küpsist võtta, kuid kohe saabub lõunasöök, siis küpsise keelamise asemel ütle hoopis näiteks nii: “Küpsist saad kohe, kui lõuna on söödud.” Nii ei tekita see lapses trotsi, sest talle pole midagi keelatud.

Kui laps teeb pahandust, siis selle asemel et kurja häälega teda keelama asuda, seleta lihtsalt ja väga konkreetselt, miks see tegevus halb on. Laps vajab rohkem selgitusi ja vähem keelamist.

Allikas: elle.com