KOLM TÕDE, MIDA KEISRILÕIKE KOHTA iga naine peaks teadma!

Emaksolemine ei ole kunagi kerge ülesanne: sellega kaasnevad vastutus ja pingutused. Seetõttu tasub toetada ka neid vapraid naisi, kellel on läbitud keisrilõige ja kannavad uhkelt oma kehal märki läbielatud kogemusest ja emotsionaalsest tugevusest. 

Emaks olemine ei ole kunagi kerge ülesanne: sellega kaasnevad vastutus ja pingutused. Seetõttu tasub toetada ka neid vapraid naisi, kellel on läbitud keisrilõige ja kannavad uhkelt oma kehal märki läbielatud kogemusest ja emotsionaalsest tugevusest. 

Siinkohal toome välja kolm tõde, mida ainult keisrilõikega naised teavad.

1. Nad arvestavad tagajärgedega

Kuigi võiks arvata, et keisrilõige, mida viiakse läbi laste sünniks operatiivsel teel kõhu eesseina ja emakaseina läbistava lõikehaava kaudu, on tavapärane protseduur. Siiski on tegemist suure kõhuõõne operatsiooniga, millel on riske nii emale kui ka lapsele.

Lisaks on väga raske tulevasel isal või pereliikmetel viibida operatsiooniruumis – enamasti on emad sellel ajal üksinda ilma igasuguse võimaluseta saada oma lähedase toetust ja seetõttu võivad tunda endas hirmu ja ebakindlust.

2. Nad ei tea, kas kõik on korras, enne kui lahkuvad operatsiooniruumist

Risk ei lõppe peale lapse ilmaletulekut. Nii nagu iga operatsiooni puhul, ei saa arstid enne hinnata, kas kõik läks hästi, kuni anesteesia mõju on kadunud. 

Anesteesia ajal on naine teadvusel – ta ei tunne küll valu, aga ta tunneb kõiki liigutusi tema sees. See on ebameeldiv tunne ja kui sa pole sellest varasemalt teadlik, võib see olla ka üsna traumeeriv. 

3. Taastumine peale keisrilõiget võtab aega

Kui laps on sündinud, pühendub ema lapse nõudmistele oma jäägitu tähelepanu. See aga on üsna kurnav. Nüüd kujutage ette teha seda selle valu juures. Just keisrilõikega emade puhul on ebamugavustunne vältimatu osa paranemisprotsessis peale operatsiooni. Siiski teeb see neid ainult tugevamaks, ületades valu ja arendades oma sisemist tugevust. Ükskõik kui raske lapse eest hoolitsemine taastumise ajal pole, teevad nad seda naeratades ja suure armastusega. 

Allikas: Brightside