Kuidas beebi nahka külmal talvel hooldada?

Mitte ainult ema nahk ei vaja krõbeda pakasega lisahoolt - beebid on külmale talveilmale veel eriti tundlikud. 

Mitte ainult ema nahk ei vaja krõbeda pakasega lisahoolt – beebid on külmale talveilmale veel eriti tundlikud. 

Beebid kaotavad kehasoojust palju kiiremini kui täiskasvanud ja nii on nad külmakahjustustele palju vastuvõtlikumad kui täiskasvanud, vahendab Femalefirst. Seega tuleks beebiga õue minnes hoolitseda, et külm õhk tema vankrisse ei pääseks – abiks on näiteks vankriava ette asetatud kerge tekk või rätik. Ka laps ise võiks olla kihiliselt riietatud, nii on soojakadu minimaalne. Parimateks materjalideks on siinkohal fliis ja puuvill. 

Laste nahale on katsumuseks soojast toaõhust õue karmi krõbeda ja kuiva külma kätte minek. Kui näed, et lapse nahk muutub kuivaks ja ketendavaks, kreemita seda regulaarselt vähemalt kaks korda päevas. Lapsel peaks kindlasti olema õrnale noorele nahale sobiv spetsiaalne beebikreem. 

Enne õueminekut tuleb praeguste külmakraadidega kindlasti kasutada külmakaitsekreeme – nendega hõõrutakse kokku põsed, lõug, nina ja otsaesine.

Ära alahinda külmakahjustuste tekkevõimalusi – mõnikord piisab kaitsmata naha puhul vaid paarist hetkest krõbedas külmas, et pakane kahju teha jõuaks.