Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas jagada aega lapse ja partneri vahel?

Kui teie ellu ilmuvad lapsed, ei tohiks suruda alla soovi oma kallimaga välja minna või lihtsalt kahekesi koos olla. Grace Saunders annab oma raamatus "The fabulous mom handbook" nõu, kuidas veeta kvaliteetset aega täisksvanutega.

 

Kui teie ellu ilmuvad lapsed, ei tohiks suruda alla soovi oma kallimaga välja minna või lihtsalt kahekesi koos olla. Grace Saunders annab oma raamatus "The fabulous mom handbook" nõu, kuidas veeta kvaliteetset aega täisksvanutega.

Partneriga seotud eesmärkide juures pidage meeles, et naudiksite väikseid žeste ja täiskasvanulikult veedetud aega, mida saaksite nädala jooksul endale näpata. Näiteks pool tunnikest ajalehe lugemist ja kaisutamist, samal ajal kui vanavanemad lastega aias peitust mängivad; pool tundi muusika kuulamist; õhtusöögi valmistamist ja tulevasest nädalast rääkimist; jalutuskäik bussi peale enne tööd - kõik need on näpatud hetked, mida peaksite targalt ära kasutama.

Ehk tunnete puudust kolmel korral nädalas koos kaasaga väljas söömisest, mida tegite siis, kui veel kohtamas käisite, seega miks mitte kolm korda nädalas koos kodus õhtusööki süüa (ja võimalusel rohkemgi)? Tehke nii, et õhtusöögi ajal oleks ühtlasi võimalus rääkida vastastikku uudiseid, näidata üles huvi teineteise tegemiste vastu ja päevastest tegemistest lõõgastuda. 

 

10 parimat nõuannet kvaliteetaja veetmiseks koos partneriga

1. Koguge kohtamas käimise ja raseduse ajal mõnusaid ühiseid mälestusi. Tuletage neid meelde ja kasutage lapsevanematena ära, kui elu raskeks läheb.

2. Hinnake enne lapse sündi kindlasti kahekesi veedetud aega - hea mõte on koostada nimekiri asjadest, mida sooviksite koos teha.

3. Püüdke partnerit mitte unarusse jätta, kui kahest saab kolm. Kaasake teda võimalusel alati ja aidake tal lapsega sidet luua.

4. Võtke kindlasti aega, et meenutada, mida peale lapsevanemaks olemisega seotud asjade oma paarilises armastate.

5. Huvituge oma partneri tegemistest, jagage hobisid ja tehke koos igasuguseid väikseid asju, näiteks süüa.

6. Võtke aega armatsemiseks (aga olge valmis ka mõneks paratamatuseks).

7. Investeerige sõprussuhetesse.

8. Tehke nii, et täiskasvanutega veedetud põgus aeg oleks tõesti kvaliteetne - nipp seisneb planeerimises.

9. Tuletage meelde seltskondlikud tegevused, mida armastate ja millest puudust tunnete, ning tehke vähemalt ühte neist regulaarselt, et oma identiteeti ja enesekindlust upitada.

10. Ärge oodake imeseid, vaid pingutage ise. Armastavad suhted ja täiskasvanutega veedetud aeg on täiesti võimalikud, selleks peab lihtsalt pisult rohkem vaeva nägema.

 

 

Triin Tisler