KUIDAS LAPSEGA KOOS halloween’i tähistada?

Halloweeni tähistatakse 31. oktoobril ööl vastu 1. novembrit. Eestis hakkas see levima 1980ndate aastate lõpul. Halloween‘iga tähistatakse mitmel pool maailmas ka hingedepäeva, kui oodatakse koju hingesid, kelle mälestuseks süüdatakse küünlaid. 

Laste jaoks on see päev ikkagi lõbus õhtu, mis täis erinevaid mänge, kommide söömist ning kirevaid kollide ja koletiste kostüüme. Eestis on see segunenud mardipäeva kommetega, kus käiakse teistel külas ning nõutakse maiustusi. Eestis pole see nii väga levinud kui mujal maailmas ning kõik inimesed sellest kindlasti osa ei võta, kuid lastele meeldib see püha väga. Ameerikas on antud püha väga populaarne, aga kuidas seda Eestis tähistada nii, et see päev maksimaalselt lastele ka rõõmu pakuks?

Lõbusad, kuid samas õudsed kostüümid

Halloween‘i õhtu üheks vaieldamatuks hitiks on kindlasti kostüümid. Koduekstras on terve oktoobrikuu saadaval väga heade hindadega erinevaid maske, kostüüme, värve ning dekoratsioone, mis kindlasti teevad halloween‘ist ühe meeldejääva õhtu. 

Näiteks on neil kaubavalikus Dracula keebid, mida on võimalik osta kahes erinevas mõõdus nii täiskasvanutele kui ka lastele. Miks mitte koos lapsega kostüümid selga tõmmata ning naabritele külla minna. Kui keebist jääb väheks, siis on olemas ka erinevad maskid, mis kogu riietuse veel efektsemaks muudavad. Valikus on nii pealuude kui ka sarvikute maskid. Kes ennast luukereks maskeerida ei soovi, võib ju alati ennast nõiaks teha. Kõik nõiamütsid, juukse- ja näovärvid on samuti Koduekstra kauplustes saadaval.  

Mida halloween‘i ajal kodus teha?

Oletame, et kostüümid kenasti seljas, tuju hea ning mis nüüd edasi saab? Halloween‘i kombe kohaselt tehakse ka erinevaid toite, mis on inspireeritud koletistest ning muinasjuttudest. Näiteks võib teha karamelliga kaetud õunasid, mis on inspireeritud mürgiõunast, mida Lumivalgeke muinasjutus sõi ning seejärel igavesse unne vajus. Samuti on populaarne mäng, kus veega täidetud ämbrisse pannakse õunad hulpima ning võistlusel osaleja peab aja peale võimalikult palju õunu suuga välja noppima. Kasutada võib ainult suud ning käed peavad olema võistluse ajal selja taga. Levinud on ka õudusjuttude rääkimine ning vaimude väljakutsumine. Samuti võib vaadata õudusfilme, kuid tähele tuleb panna, et need ka lastele sobilikud oleksid.

Või hoopis minna õue kollitama?

Kindlasti tahavad paljud lapsed minna õue, et ka teistele oma kostüüme näidata. Kas laps välja lubada või mitte, see jääb vanemate otsustada. Üks võimalus on koos lapsega välja minna ning külastada ainult tuttavate või sõprade kodusid. Soovitav oleks oma tulekust ka teada anda, sest halloween‘i kindlasti kõik ei tähista ning võõra ukse taha ette teatamata ilmumine ei ole tegelikult viisakas. Kui õue ei ole plaanis minna, siis võib ka kodus kihvti halloween‘i-peo maha pidada. Peo õnnestumiseks on kindlasti vaja ägedaid dekoratsioone, mis su kodu õuduste maja sarnaseks muudaks. Koduekstras on olemas näiteks ämblikuvõrgud, millega saad kaks dekoratiivämblikut kohe kaasa. Samuti on olemas spetsiaalselt kujundatud salvrätikud ning papptaldrikud ja topsid. Õigete dekoratsioonide ning nõudega näeb kogu õhtu kindlasti palju kihvtim välja. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et halloween on kindlasti rohkem laste jaoks mõeldud üritus, kuid millest saavad ka vanemad osa võtta. Isegi kui osadele inimestele tundub see pigem ameeriklaste püha, siis laste jaoks on see tegelikult väga tore ja lahe sündmus. Laste töö on mäng ning mis võiks olla veel parem kui ägedate kostüümidega ühel õhtul aastas ringi kollitada.