Kuidas olla lahe ema?

Kuidas olla lahe ema?

Kui vanasti peeti lahedaks sellist ema, kes riietus nagu teismeline, kuulas noortemuusikat ning oli lihtsalt “lahe”, siis praegu eelistatakse ema, kes käitub igas mõttes nagu täiskasvanu. Tänapäeval on lahe selline lapsevanem, kes on tugev, enesekindel ja kes näitab välja, et tal on omad huvid ja oma elu, vahendab sheknows.com.

Kui vanasti peeti lahedaks sellist ema, kes riietus nagu teismeline, kuulas noortemuusikat ning oli lihtsalt “lahe”, siis praegu eelistatakse ema, kes käitub igas mõttes nagu täiskavanu. Tänapäeval on lahe selline lapsevanem, kes on tugev, enesekindel ja kes näitab välja, et tal on omad huvid ja oma elu, vahendab sheknows.com.

 

Ole nähtaval

Tänapäeval ei tähenda cool ema seda, et ta on lihtsalt moodne tegelane, vaid pigem seda, et ta on aktiivne ja olemas, kui teda vajatakse. “Lahe ema on see, kes läheb kaasa lapse tegemistega ning kaasab lapse ka enda omadesse,” ütleb Clarie Haas, lasteakadeemia Kiddie Academy juhataja. “Sõiduta lapsi trenni, abista vajadusel kooliürituste korraldamisel või näita ükskõik kuidas, et sinu prioriteet on lapse kõrval olla.”

 

Ära unusta elada oma elu

“Ära keskendu oma elus vaid lastele,” soovitab Dr Ramani. “Paljud emad teevad selle vea, et keskenduvad oma elus vaid lapsele, halvimal juhul proovivad teha neist lausa oma väikseid koopiaid ning täita nende endi täitumata unistusi. Kuid see kõik ei lase lastel elada oma elu ja iseseisvuda.” Dr Ramani soovitab vanematel oma unistused ise teoks teha ning leida oma elule ka mõni muu mõte, peale laste kasvatamise.

 

Ennekõike ema ja siis sõber

“Lahe ema on see, kes paneb paika piirid, kuid kuulab siiski ka seda, mis lapsel on öelda. Pea meeles, et ennekõike oled sa lapsevanem ja siis alles sõber,” soovitab Zora L. Kolkey, pereterapeut ja nelja lapse ema.

 

 

Triin Tisler