Kuidas õpetada beebi läbi öö magama?

3 kommentaari
Kuidas õpetada beebi läbi öö magama?

Läbi öö magav laps on iga noore ema unistus. Kuidas seda aga valutult saavutada?

Läbi öö magav laps on iga noore ema unistus. Kuidas seda aga valutult saavutada?

Unekoolitust tehes ei tohi unustada, et laps ei ärka alati tingimata sellepärast, et ta ei oska iseseisvalt uinuda ja magada. Vahel võib probleem peituda valutavas kõhus või igemetes. Kui need põhjused aga välistatud on, võiks õpetada lapse ise uinuma ja läbi öö magama. Selleks toimi järgmiselt.

Õige keskkond. See tähendab hämarust, piisavalt sooja ruumi. Samas ei tohi tuba palav olla, ka see ei lase lapsel uinuda. Eelista naturaalsetest materjalidest voodipesusid.

Rutiin. Iga päev korduvad une-eelsed tegevused annavad su lapsele juba enne voodisse jõudmist märku, millega tegu on. Vannita last, kaisutage, laula talle või vaadate koos raamatuid. Varsti seostab ta neid tegevusi ise magamaminekuga ja häälestub õigele lainele.

Graafik. Jälgi, et lapsel oleks päeva jooksul aktiivsed ja rahulikud perioodid. Mõistagi peab unele eelnema rahulik periood, et jõuaks häälestuda une lainele. 

Öö ja päev. Jälgi, et su lapsel oleks kergesti võimalik päeva ööst eristada – hoolitse, et tuba oleks päeval piisavalt valge ja öösel piisavalt pime. Kui on uneaeg, võtke ka ise tasasemad toonid ja ärge püüdke lapse tähelepanu, et ta mõistaks, et pole mänguaeg.

Eneserahustamine. Su laps peab õppima ise uinuma. Kui ta öösel nutuga ärkab, pane mõni hetk vastu soovile tema juurde tormata. Oota, võib-olla uinub ta ise taas kiiresti.

Ole realistlik. Pea unepäevikut, sest vastasel juhul tekib sul tunne, et miski ei muutu. Muudatused ei toimugi üleöö. Päevikust on hea jälgida, milline oli seis alguses ja kuhu oled välja jõudnud. Ära anna alla, kui esimese ööga kõik ei toimi. Proovi ja katseta, ole järjekindel!

Allikas: FemaleFirst