Kuidas tähistada sõbrapäeva koos perega?

9 kommentaari
Kuidas tähistada sõbrapäeva koos perega?

Valentinipäev ei ole ainult armastajate päev. Valentinipäeva võib suurepäraselt veeta ka koos oma kõige kallimate sõpradega – laste ja perega. Buduaar annab nõu, kuidas pere keskel toredalt sõbrapäeva tähistada.

Valentinipäev ei ole ainult armastajate päev. Valentinipäeva võib suurepäraselt veeta ka koos oma kõige kallimate sõpradega – laste ja perega. Buduaar annab nõu, kuidas pere keskel toredalt sõbrapäeva tähistada.

Meisterdage!

Hüppa täna peale tööd poest läbi ning osta kaasa erinevaid pabereid ja südamekujulisi kleepsusid. Õhtul saate koos lastega homseks sõbrapäevaks valmistuda ja kõigile kallitele ise kaardid meisterdada.

Küpsetage!

Lase lastel valida kokaraamatutest välja mõned eriti head ja šokolaadised küpsetised ning hakake neid siis koos valmistama. Hiljem saate need ilusti ära pakendada ning sina töökaaslastele kinkida ja lapsed lasteaeda sõpradele viia. Siin on paar eriti magusat retsepti:

Šokolaadisüdamed

200g küpsetusmargariin

150 g suhkur

1tk  muna 

1tl vanill- või vanilliinsuhkur

4sl naturaalne kakaopulber

1 tl küpsetuspulber

5 dl jahu

 

Kaunistuseks: pärlsuhkur

Valmistusaeg: 60 min

 

Vahusta pehme margariin suhkruga, mikserda juurde toasoe muna. Lisa küpsetuspulbri, kakao ja vanillsuhkruga segatud jahu. Hoia kilesse pakitult mõned tunnid külmas. 

Rulli tainas 5 mm paksuseks ning võta sellest vormiga südameid või muid meelepäraseid kujundeid. Pintselda veega üle, raputa peale pärlsuhkrut ja küpseta 175° juures 10–12 minutit.

 

Šokolaadi-martsipanimuffinid

200 g väikesteks tükkideks lõigutud mandlimass (martsipan)

0.5 dl vesi

4 tk muna 

1 dl jahu

2 tl küpsetuspulber

100 g tumedad šokolaadigraanulid

50 g või

 

Glasuur:

1dl tuhksuhkur

1 sl kange kuum kohv

Valmistusaeg: 20-40 min.

 

Sulata mandlimass keevas vees ühtlaseks. Mikserda ükshaaval juurde munad. Sõelu segu peale kokkusegatud kuivained ning sega läbi. Sulata šokolaad koos võiga ja lisa segusse. 

Jaga tainas muffinipanni õõnsustesse, mis on vooderdatud pabervormidega, ning küpseta 200° juures 20 minutit. Soovi korral võid valmistada kohvist ja tuhksuhkrust glasuuri ning katta sellega muffinite pinna. Säilivad ühe kihina karpi laotuna toatemperatuuril hästi järgmise päevani.

 

Kutsuge külalisi!

Valentinipäeval kohtutakse sõpradega ning tehakse ühekoos midagi vahvat. Kutsuge ka endale külalised ja pidage maha üks korralik sõbrapäevapidu koos jookide, söökide ning miks mitte ka karaokega! Nii saate kõik vahvalt aega veeta !

 

Miks tähistatakse sõbrapäeva?

Räägi lastele, miks selline päev üldse on. Kust see on nime saanud ja mida see päev tähendab. See õpetab lapsele hoolivust ja seda, et sõprus on oluline ja seda peab hindama.

Jääle!

Mis oleks veel vahvam, kui kogu perega uisutama minna?! Suurepärane koguperetegvus, mis pakub rõõmu nii sinule kui lastele.

 

Pereviktoriin!

See on mäng, mis võimaldab vahvaid seikulusi uuesti meenutada ning üksteist veel paremini tundma õppida.

Sobib mängida peres, kus on vähemalt kaks last. Vanemad lõikavad kartongist välja paarkümmend mägukaarti ning kirjutavad igale kaardile perega seotud küsimuse. Kõik pereliikmed võtavad kaardi ja üritavad vastata võimalikult täpselt. Võitjale võiks olla valmis pandud eriti magus auhind.

Küsimused võiksid olla näiteks sellised: Mis on ema lemmikvärv? Kes kukkus eelmisel aastal oma põlve katki? Millist riiki me külastasime 2007. aasta suvel? Milline on isa lemmikšokolaad?

 

Allikas: holydays.kaboose.com; Nami- Nami; familyfun.go.com

Triin Tisler 

Sarnased artiklid