KUIDAS VALIDA KINGITUSI? Lihtne kingispikker, häid nippe ja ideid!

KUIDAS VALIDA KINGITUSI? Lihtne kingispikker, häid nippe ja ideid!

Jõulud on varsti ukse ees ning kinke tuleb juba varakult planeerima hakata, et ei oleks viimasel hetkel liialt palju muretsemist ning hullununa poes ringijooksmist. Mõnikord tundub, et kingi valimine on maailma raskeim tegevus ning kui sul pole kedagi, kes soovide kohta vihjeid jagaks, siis siin on üks hea nipp, kuidas kinke valida.

 


Mõtle kõigepealt konkreetse inimese peale ja vasta (soovitavalt kirjalikult) järgmistele küsimustele:

Iseloomusta teda 5 sõnaga.

Nimeta 3 omadust, mis eristab teda sinu teistest tuttavatest.

Nimeta 3 omadust, mis sulle tema juures meeldivad.

Nimeta 3 asja, mille üle ta uhke on.

Nimeta 3 asja, millest ta huvitatud on. 

Kas tal on mõni eriline hobi või huvi?

Kas ta on kiindunud mingitesse esemetesse? (Mõni armastab salle, teine kogub arvutimänge.)

Kas on midagi, millest ta pidevalt räägib, aga ise seda osta pole jõudnud?

Kui oled kõik kirja pannud, siis vaata tulemused üle. Tavaliselt joonistuvad mingid tunnused välja või mõni kindel valdkond hakkab korduma. Siis teadki, millest lähtuda ka kingi valikul. Kui mingit mustrit aga ei teki, siis võid kindel olla, et tegemist on nii mitmekülgse inimesega, et talle võid kinkida peaaegu kõike. 

Alati on tore saada humoorikaid asju, näiteks vahva kirjaga pokaale, kruuse, klaase või naljakaid silmaklappe

Klassikaline lähenemine on muidugi kinkekomplektid. Need sobivad nii meestele kui naistele ja nende üle on alati kõigil hea meel, sest see on väga praktiline ning universaalne kingitus. Lisaks on neid väga paljudes erinevates variantides – valida saab näiteks jalahooldus-, kehahooldus-, meigi-, hügieenitarvete või saunakomplektide vahel. Hästi universaalne kingitus on ka fliistekk, sussid või mõnus soe hommikumantel. Talvisel ja jahedal ajal on need eriti hinnatud esemed. 

Kes armastavad ehteid, on kindlasti tänulikud asjade eest, mis aitavad neid paremini organiseerida. Näiteks mõni kaunis ehtehoidik, mis on samal ajal ka väga kena sisustuselement. Kodu- ja sisustusasjade lembelistele on toredaks üllatuseks huvitavad küünlad või küünlahoidjad ning erinevad nipsasjad, mis kodu omanäolisemaks ning hubasemaks muudavad. 

Käsitööhuvilistele ja ka väiksematele lastele tasub valida meisterdamisasju. Näiteks näpuvärvid on samal ajal nii arendavad kui ka tore meelelahutus. Lastega on jõulude ajal üldse lihtne, sest põnevaid mänguasju, muusikainstrumente, lauamänge ja muid esemeid, mis arendavad, on niivõrd palju, et valik kitsaks küll ei jää. Palju on vahvaid isetegemise projekte nagu näiteks see seinapilt koos värvidega või viimasel ajal populaarsust kogunud loom bands. Alati ei pea kingitus olema aga jõuluteemaline, miks mitte poetada jõuluvana kotti mõni vahva aiamäng, mida suvel kõik koos mängida saaks. 

Kvaliteetsed ahjunõud, küpsetustarvikud, köögitehnika ja kõikvõimalikud muud köögitarbed, näiteks armsad jõuluteemalised pajakindad, rõõmustavad kindlasti kõiki kokkajaid ning toiduarmastajaid. Samuti miks mitte kinkida midagi sellist ka alles oma elu alustavatele noortele. 

Kui sa ei ole veel õigeid kinke leidnud, siis palju häid ideid leiad Koduekstra e-poest www.koduekstra.ee!