Reklaam sulgub sekundi pärast

KUIDAS VALIDA lapsevankrit?

Uudis lapsevanemaks saamisest on meeliülendav, kuid peagi seisavad tulevased ema ja isa rolli astujad raske valiku ees – valima peab vankri, turvahälli, voodi ja paljude muude tarvikute vahel. Milliseid valida? Nõu annab Beebikeskus – Emmaljunga ja Quinny vankrite ametlik maaletooja.

Uudis lapsevanemaks saamisest on meeliülendav, kuid peagi seisavad tulevased ema ja isa rolli astujad raske valiku ees – valima peab vankri, turvahälli, voodi ja paljude muude tarvikute vahel. Milliseid valida? Nõu annab Beebikeskus – Emmaljunga ja Quinny vankrite ametlik maaletooja.

Kui valik on nii lai, et võtab suisa silme eest kirjuks ja otsust langetada on raske, siis üks, mis kindel, on see, et iga lapsevanem tahab oma lapsele ainult parimat. Lapsevankri valimine on üks suuremaid ja raskemaid ülesandeid, millega peagi lapsevanemaks saavad noored silmitsi seisavad. Vanker peab vastu pidama seni, kuni laps on juba piisavalt vana, et terve jalutuskäik õues omal jalal läbida ehk siis kuni lapse 2–4aastaseks saamiseni, seega peab see olema lisaks nägusale välimusele ka töökindel.

Võimalik on valida kahe vankritüübi vahel: esiteks lapsevankrid, kus ostukomplekti kuuluvad vankrikorv ja samale alusraamile kinnituv jalutuskäruiste, ning teiseks jalutuskäru, millele saab lisaks osta vankrikorvi või kandekorv-kookoni, mida saab koos lapsega jalutuskärusse panna ja mida on kerge käe otsas kanda. Lisaks on võimalus paljudele jalutuskäru ja lapsevankri raamidele kinnitada ka turvahäll.

Vastsündinud beebi jaoks on soovitav valida lapsevanker, millel on suur ja avar vankrikorv, et beebi seal ennast maksimaalselt mugavalt tunneks ja mida saaks kasutada sünnist kuni lapse 6–9kuuseks saamiseni ning mille alusraamile kinnitub ka isteraam, kus laps hiljem (6 kuud kuni 2–3 aastat) nii istuda kui magada saab.

Lapsevankri valikul võiks tähelepanu pöörata ka vankrikorvi soojustusele ja tuulekindlusele, sest elame me ikkagi põhjamaises kliimas. Lähtuma peaks ka sellest, kus te põhiliselt lapsevankrit kasutate – linnas, maal, kas peab mahtuma lifti, autosse jne, kui palju jalutate.

Tähelepanu tuleks pöörata ka rataste suurusele ja tüübile. Suuremate ratastega tunneb beebi vähem tee ebatasasusi ja nendega on parem läbitavus lumes, looduses või mõnel muul pehmel pinnasel.

Väikeste ratastega kärudel on tavaliselt pöörlevad rattad, et nendega oleks parem manööverdada ja nad võtavad ka kokkupandult vähem ruumi. Nendega on mugavam liikuda linnas, kaubanduskeskustes, korralikel tasase kattega pindadel ja teedel, samas muudavad pöörlevad ja väikesed rattad liiklemise raskeks looduses ja talvisel ajal.

Saadaval on ka nn kolm ühes komplektid, mis koosnevad ühele alusraamile kinnituvast kolmest osast: vankrikorvist, jalutuskäruistmest ja turvahällist. Selline komplekt sobib hästi liikuvale inimesele, kes palju autoga ringi liigub, nii on mugav autost väljudes turvahäll kohe alusraamile kinnitada ja beebiga näiteks kaubanduskeskusesse sõita, pikemate retkede puhul saab kasutada samale raamile sobivat vankrikorvi.

Kõige tähtsam lapsevankri valikul on see, et see vastaks teie nõudmistele ja sobiks kokku teie elustiiliga, seda oleks mugav kasutada ja meeldiks ka välimuselt.

Soovitame kindlasti osta lapsevanker poest, mitte internetist, ja just seepärast, et oleks võimalik enne ostmist teha kaupluses üks lühike sõit, proovida vankrit käsitleda, kokku panna, veenduda katteriide valiku õigsuses ja proovida vankri mahtuvust autosse.

Loomulikult võib arvestada ka tuttavate kogemusi (millised lapsevankrid on vastupidavamad, milline on müügijärgne teenindus ja milliseid on kergem peale kasutamist realiseerida), kuid lõplik valiku teeb siiski igaüks ise. Kindlasti tasuks võtta tutvumiseks aega ja mitte valikuga tormata.

Vankril ja vankril on siiski suur vahe – on vankreid, mis peavad probleemideta vastu kolme ja enama lapse poolt kasutamist, ja on vankreid, mis ei pea vastu ka esimest last.

www.beebikeskus.ee

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, suvi 2016