Kuidas valida madratsit?

Kuidas valida madratsit?

Kuna turul on palju erinevate tootjate madratseid siis võib enda jaoks selle õige madratsi leidmine üle mõistuse keeruline olla. Millele peaks madratsi valikul tähelepanu pöörama? Kas ehk leidub üks universaalne madrats, mis sobib kõigile? Kas kõige kallim madrats garanteerib parima une? Avaldame viis lihtsat sammu, mis muudavad uue madratsi valimise kergemaks.

Kuna turul on palju erinevate tootjate madratseid siis võib enda jaoks selle õige madratsi leidmine üle mõistuse keeruline olla. Millele peaks madratsi valikul tähelepanu pöörama? Kas ehk leidub üks universaalne madrats, mis sobib kõigile? Kas kõige kallim madrats garanteerib parima une?

Avaldame viis lihtsat sammu, mis muudavad uue madratsi valimise kergemaks.

1. Varu aega.
Õige valiku tegemiseks ei ole piisav lihtsalt korraks kaupluses või mööblipoes madratsile istuda. Võta üleriided seljast ja jalatsid jalast. Ära häbene – proovi erinevaid magamisasendeid. Madratsil pikali olles peab kindlasti tunnetama, kas selg on mugavas asendis ning toetatud. Isegi kui sul hetkel ei ole mingeid seljaprobleeme, siis õige madratsi valimine garanteerib, et neid ei teki ka tulevikus. Jälgi, et sul oleks kerge ennast madratsil keerata ning proovi erinevaid lamamisasendeid. Mõnele inimesele meeldib jäik, teisele jällegi pehme madrats, mille sisse mõnusasti vajuda ja unne suikuda. Seepärast saadki ainult sina otsustada, milline madrats vastab kõige paremini sinu vajadustele ja soovidele.

2. Arvesta oma kaalu ja pikkusega.

Madratsi otsimist soovitame alustada oma kehamassiindeksi määramisest. See aitab leida su kaalule ja pikkusele sobiva madratsi. Suurema kehakaaluga inimestele on soovitatav valida madratsid, milles on tihedam vedrustus.
Hypnos madratsite kodulehel on lihtne kalkulaator, mis aitab sul valikut natuke kergemaks teha. Vastavalt kehamassiindeksile soovitame madratsit, mille vedrustuse tihedus vastab kõige täpsemalt sinu andmetele. Kui vajad madratsit aga kaheinimesevoodi jaoks, tuleb arvestada inimeste erinevate vajaduste ja soovidega. Ühte madratsit, mis mõlemale sobib,on raske leida. Sellisel juhul soovitame valida kaks erinevat madratsit ning katta need siis kattemadratsiga.

3. Pööra tähelepanu hügieenile ja kaitsele.

Madrats on investeering pikemaks ajaks. Madratsite eluea jooksul magame, puhkame, sööme, vaatame televiisorit ja ka loeme madratsil olles. Seega võta arvesse, et aja jooksul võivad selles tekkida bakterid ja tolmulestad, mis omakorda põhjustavad erinevaid allergiaid ja astmat. Siinkohal peaksid madratsi valimisel jälgima, kas ja kuidas on see mikroorganismide poolt kaitstud. Veniva kangaga Hypnos madratsid on töödeldud Silver Protect’iga, mis blokeerib tervist kahjustavate bakterite, mikroobide ja tolmulestade tekkimist. Samuti vähendab Silver Protect ebameeldiva lõhna teket. Tegemist on nanotehnoloogilise protsessiga, kus hõbedaosakesed töödeldakse kangasse mikrokapslites ja mille tulemuseks on kestev antibakteriaalne mõju. See viimistlus on püsiv ja kindel, isegi kui kangast pestakse mitu korda.

4. Kattemadrats võib ka halba põhimadratsit parendada
Kindlasti valige madratsi juurde ka kattemadrats. Kattemadratsil on mitmeid erilisi ülesandeid: see lihtsustab voodi ülestegemist, annab alusmadratsile lisapehmust ning kahe madratsi puhul loob ühtse tasandi, et üks osapool ei magaks augus ja teine mäel. Kattemadratsi kõige olulisem funktsioon on aga voodi õhuvahetuse parendamine. Näiteks kasutatakse kattemadratsites looduslikust kummipuu mahlast toodetud lateksit, mis laseb õhul efektiivselt ringelda ning samal ajal reguleerib ise oma niiskussisaldust.
Kattemadratsil on tihtipeale ka hügieeniliselt tähtis roll. See kaitseb alusmadratsit määrdumise eest, kuna kangast on kerge eemaldada ja pesta.
Kui aga ei ole võimalik koheselt alus- ja kattemadratsit koos osta, siis tasub meelde jätta, et hea kattemadrats parendab ka juba vana ning vormist ära madratsit. Alusmadratsi ostmise võib teha ka hiljem, pärast kattemadratsi ostu. 
Kattemadratsit vana madratsi peale valides peab arvestama lisaks oma vajadustele ja soovidele ka alusmadratsi olukorda ja seisundit. Õigesti valitud kattemadrats on eriti tähtis just naistele, kuna õla ja puusa erinevus vöökoha suhtes on suur.

5. Pööra tähelepanu hinnale ja kvaliteedile
Klient otsib tihti madratsit enda rahaliste piirangute raames. Kallimad madratsid võivad näida üleliigse kulutusena, kuid tuletame meelde, et madratsi valikust oleneb sinu ööune ja sellega kaasnevalt ka tervise täisväärtuslikkus. Tihtipeale ei ole odavamate madratsite kvaliteet ning antibakteriaalne kaitse piisav, mistõttu nad paari aastaga oma vormi ja värskuse kaotavad. Parem magada 6 tundi kvaliteetset und kui taluda 10 tundi vähkremist. Rõhutame, et hind ei peaks olema madratsi valimisel ainus kriteerium. Kui kogu summa ühekordne väljakäimine on võimatu, siis suurematelt edasimüüjatelt saab madratseid osta ka järelmaksu peale.

Hea alus- ja kattemadrats peavad täitma kõik sinu vajadused mugavuse osas, sest ainult nii saad garanteerida enda jaoks parima une ning värskema ärkamise.

Buduaar.ee