Kurb uuring: lapseeas tüdrukud meigivad end, et mitte koledad olla

7 kommentaari
Kurb uuring: lapseeas tüdrukud meigivad end, et mitte koledad olla

Hiljuti viidi Inglismaal läbi uuring, et saada teada, kui vanalt alustavad tüdrukud tänapäeval meikimist. Tulemused polnud just kiiduväärt – nimelt selgus, et igapäevane meikimine on saanud tavaks juba 11aastaste tüdrukute seas, kes pole veel teismeikkagi jõudnud. Kümme aastat tagasi alustasid neiud meikimist 14aastaselt, mis viitab sellele, et ühiskonna surve meikimisega üha nooremas eas alustada on kasvanud.nud.

Hiljuti viidi Inglismaal läbi uuring, et saada teada, kui vanalt alustavad tüdrukud tänapäeval meikimist. Tulemused polnud just kiiduväärt – nimelt selgus, et igapäevane meikimine on saanud tavaks juba 11aastaste tüdrukute seas, kes pole veel teismeikkagi jõudnud. Kümme aastat tagasi alustasid neiud meikimist 14aastaselt, mis viitab sellele, et ühiskonna surve meikimisega üha nooremas eas alustada on kasvanud.

Üks asi on oma ema meigikoti kallal käia ja niisama huvi pärast huulepulka peale proovida, kuid 11aastaselt end igapäev meikida viitab tõsisemale probleemile, millega tuleks tegeleda.

Ent miks siis ikka nii noorelt meikimisega alustatakse – 34% uuringus osalenud tüdrukutest väitsid, et nende klassikaaslased meigivad ennast ja nad ei taha koledamad välja näha! 

Emade seas viidi läbi sama uuring – nende käest uuriti, kui vanalt soovitaksid nemad oma tütardel meikimisega alustada ning 89% naistest leidsid, et enne 14aastaseks saamist ei tohiks tüdrukud meikimisega algust teha, ning et huuleläiget sobib kasutada alates 12. eluaastast.

Paljud emad tunnistasid, et nad kardavad, et nende tütardel võib tulevikus tekkida ebatervislik suhtumine oma välimuse suhtes! Kuidas seda probleemi lahendada – vastust leida on raske arvestades tänapäeva ühiskonna suhtumist! Välimusele pannakse üha rohkem rõhku, iluoperatsioonid on saanud tavapäraseks nähtuseks ning lootus, et olukord paremuse suunas muutub, on kahjuks väike.

Allikas: www.glamourmagazine.co.uk