LAHUTADA VÕI MITTE? 3 ASJA, MIS JUHTUVAD, kui laste pärast kokku jääda

Pea pooled abielud lõpevad lahutusega - see on fakt. Paljud lastega paarid tunnevad aga siiski survet oma suhet jätkata ja seda ühel põhjusel - neil on lapsed. Nad otsustavad oma lapsi lahutusega kaasnevatest ebameeldivustest säästa ning ohverdavad oma isikliku õnne laste oma nimel. Paraku ei saa need inimesed aga aru, et teevad kokku jäädes oma lastele hoopis karuteene. 

Pea pooled abielud lõpevad lahutusega – see on fakt. Paljud lastega paarid tunnevad aga siiski survet oma suhet jätkata ja seda ühel põhjusel – neil on lapsed. Nad otsustavad oma lapsi lahutusega kaasnevatest ebameeldivustest säästa ning ohverdavad oma isikliku õnne laste oma nimel. Paraku ei saa need inimesed aga aru, et teevad kokku jäädes oma lastele hoopis karuteene. 

See, et lapse ema ning isa kokku jäävad, ei tähenda, et tegemist oleks õnneliku, kindla või stabiilse perekonnaga – pigem vastupidi. Miks? Loe edasi ja saad teada!

1. Lapsed on head imiteerijad. 

Kui vaja, siis ei kuula lapsed sõna, aga nad on väga tähelepanelikud just siis, kui seda vaja ei oleks. Kui sinu ning su kallima vahel on pinged ja te käitute teineteisega külmalt või üleolevalt, siis hakkavad teie lapsed seda jäljendama ning teineteisega samamoodi suhtlema. Nagu sellest veel vähe oleks, siis täiskasvanuks saades arvavad nad, et üks perekond peabki just selline välja nägema. 

2. Lapsed hakkavad ennast süüdistama. 

Kokku jäädes ei kao teie probleemid kuskile ja lapsed hakkavad pereprobleemides ennast süüdistama. See mõjub lapsele aga äärmiselt halvasti – tema enesehinnang muutub madalaks, ta kannatab pideva süütunde ja ärevuse all, halvimal juhul lööb välja ka depressioon. Katkise kodu trauma saab laps ka siis, kui te kokku jääda otsustate. 

3. Lapsed elavad ussipesas. 

Paljud täiskasvanud kipuvad arvama, et kui konflikt otseselt last ei puuduta, siis see ka ei mõjuta teda. Vale puha! Lapsed teavad ja tunnetavad kõike ning see kõik avaldab neile väga sügavat mõju. Katkine kodu ei ole koht, kus laps end õnneliku ja kaitstuna tunneks. 

Ja mis peamine – ära õpeta oma lapsele, et õnnetu eluga leppimine on normaalne. Õpeta talle, kuidas olla parim versioon iseendast. Selleks demonstreeri igapäevaselt, mida tähendavad eneseaustus ning sõltumatus – usu, ta on ühel päeval selle eest väga tänulik! 

Järeldus? Ühised lapsed ei ole kindlasti põhjus lahkumineku vältimiseks. Kui soovid oma lapsi säästa, siis tee seda, mis talle tegelikult vajalik on – ole talle õnnelik ja enesekindel eeskuju.

iheartintelligence.com