LAPS ON MUUTUNUD: 3 märki, et ta on koolikiusamise ohver

LAPS ON MUUTUNUD: 3 märki, et ta on koolikiusamise ohver

Koolikiusamise ohvriks võib langeda igaüks – nii viieline kui kaheline õpilane, nii teistest eristuv kui tavaline, nii tagasihoidlik kui aktiivne laps. Põhjust leida on raske, kuid kahtlemata tuleb sellega tegeleda ning teha kõik, et lapsel oleks turvaline ja meeldiv keskkond, kus üles kasvada ja areneda.

Allpool on välja toodud kolm märki, mis võiksid lapsevanema peas häirekella tööle panna ja suunata asja uurima – võimalik, et sinu last kiusatakse koolis.

1. Laps kardab kooli minna

Kui sa tajud, et lapsel on tekkinud hirmutunne seoses hommikul kooli minemisega ning ta otsib pidevalt vabandusi, et kooli mitte minna, siis tuleks uurida lähemalt, miks see nii on.

2. Muutunud käitumine

Kui sa tajud, et laps on pidevalt kuidagi pinges ja tema mõtted on hajevil, siis küsi ja palu tal ausalt vastata. Laps ei julge kiusamisest rääkida, ent see tekitab temas palju pingeid ja arusaamatuid emotsioone, millega ta ei oska ise toime tulla.

3. Valetamine

Kui laps häbeneb seda, et teda kiusatakse, siis on võimalik, et ta hakkab valetama, et olukorda varjata. Näiteks võib ta karta isegi seda, et kui kiusamine välja tuleb, siis asjasse kaasatakse õpetajad ja kool, mis muudab kogu olukorra tema arvates veel keerulisemaks ning seega ta valetab.

Allikas: redbookmag

Sarnased artiklid