Reklaam sulgub sekundi pärast

LAPSEVANEM, ÄRA TEE neid vigu! 4 müüti käimaõppimisest

Lapse käimaõppimine on seotud närvisüsteemi küpsemise ja alajäsemete arenguga. Õppimist ei saa kiirendada - laps õpib käima siis, kui ta selleks valmis on. Paljud vanemad ootavad aga väga innukalt seda, et laps käima õpiks ning seda on tähele pannud ka turg - seetõttu on liikvel palju valeinformatsiooni ja mitmeid abivahendeid. Veebileht Fatherly kogus kokku neli peamist müüti.

Enne kõndimist peab käputama

Kõik lapsed ei õpi sugugi käputama, aga kõik lapsed õpivad lõpuks siiski kõndima. Enamik lapsi õpib enne kõndimahakkamist siiski ära mingisuguse liikumisviisi.

Laps peaks aastasena juba kõndida oskama

Tavaliselt õpivad lapsed kõndima 9-16 kuu vanuselt, kuid igal lapsel on oma rütm ja aeg, mis tal uue oskuse õppimiseks kulub. Lapse õppimist tasuks võrrelda temale omase rütmiga, mitte arvutuslike keskmistega. Õppimist ei mõjuta mitte ainult lapse motoorika areng, vaid ka tema isiksus - mõned on seiklushimulisemad ja teised ettevaatlikumad. 

Abivahendid aitavad kõndima õppida

Igasugused käimistoolid ja -kiiged ei aita lapsel kõndima õppida nagu reklaam lubab, vaid pigem võivad hoopis lapse arengut kahjustada, tekitada väärarenguid ning õppimist edasi lükata. Lisaks võib käimistugi põhjustada õnnetust. 

Laps vajab tugevat kinga

Igasugused beebidele mõeldud kingad on küll armsad, kuid jalgadele mittesobilikud. Jäik ja liiga tugev põhi takistab jalgade lihaste ning tasakaalu arenemist. Parim oleks, kui käima õppiv laps saaks olla paljajalu. Sedasi stimuleerivad erinevad materjalid jalapõhja, mis arendab tasakaalu.