Lastetusravi on endiselt tabuteema

4 kommentaari
Lastetusravi on endiselt tabuteema

Euroopa riigid suhtuvad viljatusküsimusse erinevalt, kuid valdav on siiski seisukoht, et tegu on tabuteemaga.

Euroopa riigid suhtuvad viljatusküsimusse erinevalt, kuid valdav on siiski seisukoht, et tegu on tabuteemaga.

Üle-Euroopaline uuring näitab, et suur osa itaallastest, sakslastest ja iirlastest tunnevad, et tegu on tabuteemaga. Samal seisukohal on 36 protsenti brittidest ja 35 protsenti hispaanlastest, vahendab FemaleFirst.

Paljud räägivad toimuvast siiski oma perega – see aitab neil end paremini tunda, kuid infot jagatakse rangelt vaid oma lähikondlastele. Väike osa lastetusravi läbi tegevatest paaridest arutleb oma kogemuste üle spetsiaalsetes foorumites. 

Kui patsientidel palutaks oma kogemustest avalikult rääkida, oleksid nõus vaid pooled. 

“Paljud kardavad viljatusravist avalikult rääkida, sest on hirmul – äkki mõjutab see teadmine teiste suhtumist nende tulevastesse lastesse,” ütleb viljatusraviarst James Walker.

Ka sperma- või munarakudoonoreid kasutavad paarid ei räägi tihti läbitehtavast kellelegi, sageli isegi mitte lapsele endale.

Samas soovitab Walker lähedasi toimuvast siiski informeerida – toetus võib sel eluperioodil olla ülioluline.

Kümnes Euroopa riigis läbiviidud küsitluse tulemustest selgus, et olenemata seadustest, kultuurist ja religioonist tunnevad kõik viljatud paarid sama: vajadust jagada oma üleelamisi perekonnaga, kuid sageli jäävad nad ise infojagamisel pealiskaudseks, et mitte lapsele karuteenet teha.

Kas sulle tundub viljatusravi tabuteema või tavalise igapäevase protseduurina?

 

Buduaar.ee