LOO ERIILMELISTE HOIUKASTIDEGA kord majja!

LOO ERIILMELISTE HOIUKASTIDEGA kord majja!

Kevade saabudes, kui päike paistma hakkab, muutuvad ka meie toad valgemaks ja meeleolu rõõmsamaks. Kui ärkame sellest pimedast talveagooniast, tekib tahtmine luua oma kodudesse juurde värskust, korda ja ka ruumi. Ilmselt seetõttu on tekkinud ka harjumus teha kevadeti suurpuhatus.

Me kõik teame neid kappe, kummuteid ja voodialuseid, kuhu kõik üleliigne visatakse või peidetakse. Tegelikkus on aga see, et need kapid ei ole põhjatud ja ikkagi valitseb majas segadus. Tihti juhtub ka nii, et midagi ei leia üles, sest asjadel pole seda „oma” kohta. Vahel aga tekib tunne, et polegi ruumi kuskil asju hoiustada, kõik kapid ja kummutid on juba täis. 

Õnneks leidub sellele probleemile lahendus. Kas olete mõelnud hoiukastide peale? 

Koduekstras on müügil palju erineva välimuse ja suurusega hoiukaste, karpe ja korve: puidust, plastmassist, papist, avatavaid ja suletavaid, läbipaistvaid ja mustrilisi. Igal kastil ja karbil on ka oma mõte. Neid saab majapidamises kasutada igas ruumis.   

Hoiukaste võib kasutada kappides asjade eraldamiseks või paremini paigutamiseks. Näiteks sokkide ja pesu jaoks ei ole tingimata vaja teha kaht eraldi sahtlit. Sokid ja pesu saab eraldada kahe väiksema ilma kaaneta hoiukasti või korviga. Paljud ei taha riideid või voodipesu riidekapi alumisse ossa panna, kuna sinna tekib kiiremini tolm ja ka segadus. Hoiukastide abiga saad asjad paigutada nii, nagu soovid ja pealt suletavate kastidega hoiad ära ka tolmu tekke. Nii saad riidekapi ülemisele riiulile hoopis paigutada esemeid, mida nii tihti ei vaja. Tegelikult on hea panna suletavatesse õhukindlatesse kastidesse ka voodipesu, tekke, patju, rätikuid jne, mida kogu aeg ei kasuta. Neid kaste saab hoida isegi rõdul ja keldris. 

Eriti hea oleks hoiustada asju ka riidekapi peal, kuid sinna tekib kiiresti tolm ning asjad paistaksid kogu aeg silma. Selline vaatepilt segab eriti külaliste saabudes. Selleks puhuks on Koduekstras olemas kaunistustega stiilsed hoiukastid, mis võivad julgelt silma paista ka sinu kapi otsast. Kuna hoiukaste ja -karpe on olemas eri suurustes ka sama stiiliga, siis võid need muuta üheks osaks kodu kujundusest, näiteks kasutad sama tegumoega kaste nii elutoas kui ka köögis.

Paljudes väiksemates elamistes on just vannitoapinnad eriti väikesed ning sinna mahub vaid üks kuni kaks kapikest. Asju, mida tahaks hoida oma vannitoas, on aga kindlasti rohkem. Saad olukorda parandada, kui paned pesumasina peale kaks punutud korvi. Ühe sisse saad panna näiteks hügieenitooted ja teise sisse rätikud. Punutud korve on mitmeid värve, puidust, plastmassist, lipsukestega ja mereteemalisi.

Ka lastetuppa saab hoiukastid appi võtta. Koduekstras on müügil eriti rõõmsad kastid, millega saab toa väga vahvalt ära kujundada ja sealjuures ka targalt. Valikus on nii autode, numbrite, tähtede kui printsessitemaatika ja multikategelastega kaste. Hoiukastid on kerged ja neid on lihtne kasutada ka lastel. Kindlasti on põnev kastist leida vahepeal unustatud mänguasju. Alati ei pea kõik mänguasjad riiulil rivis olema, vaid need võivad olla ka maas vahvates avatud kastides. Nii on lapsel lihtne neid kätte saada ja hiljem ka tagasi panna. Nii ei pea päevas mitu korda tuba koristama. Samuti on hea eraldada hooajalisi mänguasju, näiteks pane talveks kõik pallid, kriidid ja rannamänguasjad ühte kasti.

Hoiukarbid sobivad ka kööki, kus ilmselt on kõige enam vaja asju hoiustada. Köögis on palju riiuleid, sahtleid ja kappe, mis on ilmselt pungil kõiksugu pisiasjadest. Erisuuruste karpidega saad asjad korrapärasemalt paigutada. Võid panna ühte karpi kuivained, teise maitseained, kolmandasse teed ja kohvi, neljandasse noad-kahvlid jne. Kuna karpe on nii palju erinevaid, siis saad valida, kas paigutad need kuskile sahtlisse või otse riiuli peale või hoopis kappide otsa.

Eriti kasulikud on hoiukarbid suvekodudes. Maakodudes võib olla palju putukaid, koisid, närilisi ja tolmu, sest keegi ju igapäevaselt ei ela seal. Eriti kui kogu talve ära oled, saad kindel olla, et sinu asjadega pole midagi juhtunud. Paljud inimesed viivad suvekodudesse asju, mida nad muidu igapäevaselt ei vaja või mida talvel ei taha oma kodudes hoida, näiteks kõik rannalinad, suvenõud, suveriided jne saad paigutada kenasti hoiukastidesse.

Hoiukaste saab kasutada ka autos. Näiteks sangadega plastikust hoiukaste saad kasutada, kui on vaja viia autosse palju asju korraga, seal neid hoiustada või kui kardad, et midagi võib autos katki või ümber minna. Samas võib ka pagasiruumis olla kast erinevate autovedelike hoiustamiseks, nii ei sõida need autosõidu ajal mööda pagasiruumi ringi.

Koduekstrast leiab ka eriti pisikesi ja värvilisi hoiukorve, millel saab serveerida näiteks komme või hoopis hoida laua peal mõnda kevadist kaunistust. Tule ja leia endale sobivad hoiustamise vahendid Koduekstrast ning löö kord majja!

Vaata ka galeriid!