Mängutubade jaoks liiga suur – diskoklubide jaoks liiga väike

Mängutubade jaoks liiga suur – diskoklubide jaoks liiga väike

Tallinna kesklinnas draamateatri lähedal avati möödunud sügisel tantsu- ja vabaajakeskus dotE (lisainfot siit ), mis pakub mitmekesise kontseptsiooniga tantsutreeninguid ning on ühtlasi ka suurepärane koht sünnipäevapeo pidamiseks lastele, keda mängutuba enam ei köida.
 

Tallinna kesklinnas draamateatri lähedal avati möödunud sügisel tantsu- ja vabaajakeskus dotE (lisainfot siit ), mis pakub mitmekesise kontseptsiooniga tantsutreeninguid ning on ühtlasi ka suurepärane koht sünnipäevapeo pidamiseks lastele, keda mängutuba enam ei köida.

 

Sünnipäev nagu rokkstaaril

10-aastase Maria ema sõnul on dotE puhul eriti mugav see, et pakutakse põnevaid valmispakette, kus sünnipäevalapse perel jääb vaid kutsed laiali jagada ja õigel ajal peokohta tulla – kõik muu on korraldanud dotE. “Et Mariale meeldib väga muusika ja tantsimine, valis ta dotE pakettide hulgast oma sünnipäevaks rokkstaaride paketi. Juba dotE uksest sisse astudes oli õige feeling olemas: külalistele jagati kaelakaardid, millega pääses saali ja backstage’i ning suurel ekraanil mängis sünnipäevalapse lemmikmuusikavideo. Peo käigus disainisid lapsed endale vinged elektrikitarrid, millega hiljem ringi rokkisid. Isegi vaatasin üllatusega, kui aktiivselt lapsed võimalust kasutavad, et mikrofoni laulda ja esineda. Peol tehtud rokisoengud ja tätoveeringustiilis maalingud andsid ainult hoogu juurde,” ütleb Maria ema Piret. “Rokiteemalisel toidulaual osutusid peol kõige popimateks “Tanel Padari kitarrikeeled” ja “Beyonce’ krõmpsukas,” muigab Piret. Mida need endast täpselt kujutavad, saab igaüks ise dotEs pidu pidades välja selgitada.

 

Moeshow-pidu

Üks dotE loojatest Kati Ly Koit ütleb, et eriti menukas dotE peopakett on moeshow: “Ei ole palju võimalusi, kus väikesed tüdrukud saaksid proovida, mis tunne on kõndida ehtsal catwalk’il ja poseerida prožektorite valguses, juuksed tuulepuhuri ees lehvimas.” Show’ga tulevad kaasa isegi poisid, kes alguses eemalt vaatavad ja end muusikat valides DJ’na proovile panevad, kuid hiljem ka juuksuril juuksed püsti ajada lasevad ning catwalk’ile astuvad. Enne show’d valmistavad jumestaja ja juuksur väikesed modellid ette. dotE rõhutab tugevalt eakohasust – väikeseid ülemeigitud minimisse dotEs ei toodeta!

“Meile on eriti südamelähedane taaskasutusmoeshow, kus üks tegevusi on töötoana kilest ja muust taolisest kostüümide disainimine ning esitlemine,” ütleb moedisaineri haridusega Kati Ly. Hoolimine, sh keskkonnast, on üks dotE põhiväärtustest, mida soovitakse õpetada ka dotEs käivatele lastele. 

 

Milline on Sinu unistuste pidu?

dotE peopakettide valik on lai. Kes oma sünnipäevapeol just rokkida või catwalk’il kõndida ei soovi, võib valida baleriinide või printsesside peo, pidada maha Wii Dance Battle või minna vanalinna fotojahile. Poiste hulgas on kõige popimateks surfipidu ja DJ-pidu.

dotE pakub pidudel erinevat tüüpi meelelahutuslikke tegevusi: stiliseerimisega seotud tegevused (soengud, meigid või tätoveeringute stiilis maalingud), käelised tegevused (elektrikitarri, baleriini või surfilaua disainimine), teadmistepõhised tegevused (näiteks interaktiivne viktoriin foto- ja videoküsimustega) ja liikumisega seotud tegevused (tantsuõpe, osavusmängud).

 

Mis on dotE?

dotE on tantsu- ja vabaajakeskus, mis pakub lastele ja noortele võimalusi väärtuslikuks vaba aja sisustamiseks. dotE tegevus jaotub tantsuõppeks ja vaba aja teenusteks. Viimase all peetakse silmas nii sünnipäevapidude, klassiõhtute, linnalaagrite kui ka seminaride ja muude ürituste korraldamist. 

Idee dotE asutada sai alguse soovist pakkuda erilist ja tugeva tasemega tantsuõpet,” ütleb Kati Ly. “Eesmärk on ühendada tugev klassikaline põhi ja kaasaegne väljund. dotE ruumid on sisustatud mitmekesiste treeningvahendite ja kaasaegsete tehniliste võimalustega. Treeningud põhinevad selgetel arengueesmärkidel, mis annavad ka lapsevanematele ülevaate, millises trennis nende laps käib ja mida seal õpib. Meie kontseptsiooni eripäraks on mitmekesine teemapõhine õpe. dotE tegevuskava sisaldab lisaks tantsutreeningutele ka teemapäevasid, spordipäevasid, esinemisi ja muud huvitavat. Korraldame teemapäevasid nii dotE ruumides kui ka mujal, külastame koos põnevaid üritusi, muuseumeid, teatreid. Viimaste puhul ei piirdu me vaid etenduse vaatamisega, vaid piilume ikka ka lavatagusesse maailma.” dotE tantsuõppes treenivad 3–15-aastased lapsed ja noored. Uus treeninghooaeg algab septembris ja registreerumine treeningutesse on juba alanud.

 

Tule trenni või broneeri sünnipäev: lisainfot siit

dote@dote.ee

dotE asub Tallinna kesklinnas, Pärnu mnt 10, sisepääs Väike-Karja tänavalt

vaata allpool ka pildigaleriid!