Mida toredat võiksid koos lapsega ette võtta?

15 kommentaari
Mida toredat võiksid koos lapsega ette võtta?

Mõnikord on vanematel raske laste ettevõtmistest osa saada, selleks on neil liiga palju tööd või päevatoimetusi. Kuid kahjuks ei jää lapsed igaveseks lasteks, õige pea saab armsast pisitüdrukust uksi paugutav teismeline, kes mõnel päeval sinuga rääkidagi ei taha. Sellepärast leia lapsele aega, kuni ta hindab igat sinuga koos veedetud hetke. 

Mõnikord on vanematel raske laste ettevõtmistest osa saada, selleks on neil liiga palju tööd või päevatoimetusi. Kuid kahjuks ei jää lapsed igaveseks lasteks, õige pea saab armsast pisitüdrukust uksi paugutav teismeline, kes mõnel päeval sinuga rääkidagi ei taha.  Järgnevalt mõned lihtsad ideed lapsega ajaveetmiseks, millele oma päevakavas aega leida.


Värvima! Siinkohal ei mõtle ma igavat värviraamatut, mida kontuure järgides värvida. Kuidas oleks hoopis suuure paberiga, mille saaksite üheskoos suure karbi värvipliiatsitega värvilisemaks muuta.

Tantsima! Kas on mõni laps, kes ei armastaks tantsida? Ja kui jalakeerutamises ühinevad veel ka emme ja issi, siis läheb ju alles tõeliselt lõbus disco käima!

Kokkama! Sa ei saa ju õhtusöögi tegemist igavesti edasi lükata, et lastega tegeleda. Siis miks mitte ühendada need kaks toredat tegevust? Kutsu oma väikesed kööki ja viige läbi vahva kokandustund, mille tulemusena valmib õhusöök kogu perele. Lapsed võivad aidata sul asju kokku segada või taimerit vaadata.

Lugema! Kui laps veel on piisavalt väike ja naudib sinu ettelugemist, siis loe talle. Ja et lugemine eriti vahvalt välja tuleks, moonuta iga sissetuleva tegelase puhul ka oma häält. See on saab olema lõbus teile mõlemale.

Rattaga sõitma! Rattasõit ei ole lõbus mitte ainult lastele, vaid seda naudivad ka täiskasvanud. Sügisene loodus, mõnus seltskond ja sportlik ajaveetmisviis – mis saaks olla parem?

Pimesikku mängima! Kui õues on ilus ilm, siis mine koos lastega õue mängima. Üks lõbusamaid mänge on pimesikk – lapsed peidvad end ära ja sina otsid neid mööda hoovi taga. Nalja kui palju!

Laste valik! Ilmselt on ka lapsel ettepanekuid, mida võiks üheskoos ette võtta. Kuula ta ära ja sa üllatud positiivselt, milliseid vahvaid asju nad suudavad välja mõelda!

 

Buduaar.ee

allwomenstalk.com

 

 

Sarnased artiklid