MIKS MÕNDA PEREKONDA sünnivad kaksikud?

MIKS MÕNDA PEREKONDA sünnivad kaksikud?

Aastaid tagasi oldi veendud, et kaksikuid saada on palju suurem tõenäosus neil, kelle suguvõsas on juba kaksikud. Enamgi veel, usuti, et kaksikud sünnivad üle põlvkonna. Tänapäeval on aga teadlased selle ümber lükanud ning usuvad, et pole olemas geeni, mis põhjustaks kaksikute saamist üle põlvkonna. On küll olemas geen, mis soodustab osadel naistel munaraku pooldumist, aga seda geeni päritakse siiski vanemalt lapsele mitte üle põlvkonna, just nagu ka kõiki teisi geene.  

Aastaid tagasi oldi veendunud, et kaksikuid saada on palju suurem tõenäosus neil, kelle suguvõsas on juba kaksikud. Enamgi veel, usuti, et kaksikud sünnivad üle põlvkonna. Tänapäeval on aga teadlased selle ümber lükanud ning usuvad, et pole olemas geeni, mis põhjustaks kaksikute saamist üle põlvkonna. On küll olemas geen, mis soodustab osadel naistel munaraku pooldumist, aga seda geeni päritakse siiski vanemalt lapsele mitte üle põlvkonna, just nagu ka kõiki teisi geene.  

Millisesse perekonda kaksikud sünnivad, võib olla sama hästi ka juhuslik. MyHealthNewsDaily kinnitab, et kaksikute kohta läbi viidud uuringud viitavad pigem sellele, et kaksikud sünnivad perekondadesse juhuslikult ja geenide mõju selles on sama juhuslik. “Kui ühes perekonnas on mitu paari kaksikud või neid on sündinud mitu põlvkonda järjest, siis pigem on see kokkusattumus,” kinnitab väljaandele dr. Vreeman, kes on aastaid uurinud kaksikute geneetikat.

Buduaar.ee