Milline on erinevus eluterve ja ebaterve suhte vahel?

Milline on erinevus eluterve ja ebaterve suhte vahel?

Abielu ja paarisuhete terapeut Kim Kan usub, et on olemas kahte liiki suhteid – ebaterved ja eluterved. Kuid milline on vahe ebaterve ja eluterve paarisuhte vahel?

Abielu ja paarisuhete terapeut Kim Kan usub, et on olemas kahte liiki suhteid – ebaterved ja eluterved.  Kuid milline on vahe ebaterve ja eluterve paarisuhte vahel?

Ebaterve suhe on jõuetu, enesekeskne ning ettenägematu – olles ebaküps, vastutustundetu ja liigselt sõltuv. Ebaterve suhe põhineb meeleheitel ning tekitab manipulatsioone ja nõuab kompromisse. See on justkui lõputu võistlus, köievedu ja tummfilm, millega kaasneb enesekindluse langus ning lõputu trikitamine. Ebatervet suhet võib võrrelda narkosõltuvusega.

Eluterve armastus on sinu valik. See on justkui kingitus, mille kinkimist sa väga ootad. Ta tekitab võimsa ja sõltumatu tunde, olles lahke, kannatlik ja tunnustav. Sedasorti armastus käsitleb endas vastutust ning suhtlemist erinevatel tasanditel. See on usalduse, usu ja pühendumise liit. Eluterve armastus on haruldus – õnn ja rõõm.

allikas: mindbodygreen.com

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid