Naised väldivad rasedust figuuri kaotamise hirmus

4 kommentaari
Naised väldivad rasedust figuuri kaotamise hirmus

Kolmandik naistest lükkab rasestumist edasi või väldib seda täielikult hirmus, et pärast last ei taastu nende figuur täielikult. 

Kolmandik naistest lükkab rasestumist edasi või väldib seda täielikult hirmus, et pärast last ei taastu nende figuur täielikult. 

Värske Suurbritannias läbiviidud uuring selgitas välja, et üks põhilisi hirme, miks naised rasestumist edasi lükkavad, on hirm kaotada oma figuur, vahendab FemaleFirst. 

Kolm neljandikku küsitletud naistest ütlesid, et kuigi nad võivad tunda, et on emakssaamiseks täiesti valmis, lükkavad nad teatud hirmude pärast rasestumist kogu aeg edasi. Peamised põhjused on järgmised:

1. Ma kardan, et rasedus rikub mu figuuri.

2. Ma kardan töölt eemale jääda.

3. Ma kardan, et emadus mõjutab mu karjääri.

4. Ma kardan, et mu sotsiaalne elu kannatab.

5. Ma tahan, et mul oleks teatav materiaalne kindlustatus.

Naistelt, kes märkisid põhjusena figuuri kaotamise hirmu, küsiti, kas nad pelgavad raseduse ajal asetleidvaid muutusi või seda, et neil ei õnnestu raseduse järel endiseid mõõtmeid tagasi saada.

Kolmandik neist naistest vastas, et kardavad rasedusega lisanduvaid kilosid, kuid 68 protsenti tunnistas, et kardavad, et pärast lapse sündi ei õnnestu endist vormi taastada.

Suurim surve tulevat nende naiste sõnul kuulsatelt emadelt, kes on väga kiiresti pärast lapse sündi endise suurepärase figuuri tagasi saanud. Teisel kohal on sõbrad ja pereliikmed, kelle keha raseduse järel suurt muutunud ei ole. Üllataval kombel märkis üks kümnest selle rühma naistest, et enim survet avaldab neile nende oma partner.

“On mõned mõistlikud põhjendused, miks laste saamist edasi lükatakse, kuid hirm keha pärast pole kindlasti üks neist. See on hullumeelne, et me elame ühiskonnas, kus naistel on nii tohutu surve saledana püsida, et nad on nõus isegi emakssaamisest loobuma,” ütleb briti meditsiiniportaali juht Sarah Bailey.

“On aeg, et naised mõistaksid: nende keha on palju enamat kui suurusnumber riiete küljes. Kui naine on just alguse andnud uuele elule, on paar lisakilo või mõned venitusarmid ikka väga väike hind, mida maksta,” ütleb Bailey.

 

Buduaar.ee

 

 

Sarnased artiklid