Noor ema, ära unusta oma partnerit!

13 kommentaari
Noor ema, ära unusta oma partnerit!

Üsna enesestmõistetav, aga sootuks raskem järgida. Me teame, et tegemist on tõesti ühe kõige olulisema asjaga suhterägastikus, kui me ei taha kogu selle lapsevanemate värgi juures üksi lõpetada.   

Üsna enesestmõistetav, aga sootuks raskem järgida. Me teame, et tegemist on tõesti ühe kõige olulisema asjaga suhterägastikus, kui me ei taha kogu selle lapsevanemate värgi juures üksi lõpetada. 

Sa armastad seda inimest piisavalt palju, et temaga lapsi saada. Ja praegugi peaks ta olema kõige olulisem inimene sinu elus. Võib-olla ei jää tema jaoks enam nii palju aega ja tõenäoliselt nõuab ta vähem tähelepanu kui lapsed, aga sa pead teda endiselt armastama. Laste saamine muudab teie suhet rohkem, kui kunagi arvasite, aga kahekümne aasta pärast olete jälle kaasaga kahekesi, täpselt nii nagu ennegi. Ja kui kaaslane ei ole sinu elus kõige tähtsamal kohal, oled omadega läbi, kui lapsed kodust lahkuvad.

Samuti kannatavad selle all lapsed – kodust lahkumine on raske selletagi, et pead tundma, nagu pööraksid kõigele lisaks veel oma vanemate elu pea peale. Lastel on vaja teada, et armastate kõige rohkem üksteist. See annab neile vabaduse minna ja alustada oma elu ning leida lõpuks kaaslane, keda nad armastavad rohkem kui teid.

Osa lahendusest peitub logistikas. Võtke endale eesmärk minna kord nädalas kaaslasega kahekesi välja. Kui te ei saa endale lubada lapsehoidjat, leidke mõni teine lapsevanem, kellega kordamööda üksteise lapsi hoida. Või minge lihtsalt jalutama või korraldage väike piknik pargis. Midagigi, ükskõik mida. Lihtsalt leidke uuesti üles elu, kus domineerisid “ainult meie kaks”, elu, mis teil oli enne laste sündi.

Kui see on liiga keeruline, minge koos väikestega jalutama, aga rääkige üksteisest ning ärge hakake heietama, millega üks või teine laps hakkama sai.

Ja siis veel seks. Muidugi teame me kõik, kui raske on leida aega, kui ise oled kurnatud, lapsega hõivatud, kui toss on väljas ja meeleolu seksikusest äärmiselt kaugel ning laps magab teie voodi kõrval titavoodis. Ilmselt on selles olukorras sekspesu ja pillerkaar liiga palju palutud. Aga siiski võiksite korraldada erilise õhtusöögi või vaadata romantilist filmi, millele järgneb erootiline massaaž. Kui pisult pingutada, kinkida üksteisele siirast armastust ning tähelepanu, võite hiljem selle üle ainult rõõmu tunda. 

 

Allikas: Richard Templar  ” The rules of parenting” 

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid