OLED SÜNDINUD SEPTEMBRIS? Teaduse sõnul oled väga eriline

OLED SÜNDINUD SEPTEMBRIS? Teaduse sõnul oled väga eriline

Aastaaeg, millal me ilmavalgust näeme mängib suurt rolli selles, millised täiskasvanud meist tulevad. Näiteks ütleb teadus, et septembris sündinutel on eeldus saada heaks füüsikuks, nad on edukad sportlased ja bipolaarne meeleoluhäire kimbutab neid tunduvalt väiksema tõenäosusega, kui teisi, vahendab Daily Mail.

Hiljutisest Essexi ülikoolis läbiviidud uuringust selgus, et kohe sügise alguses ilmavalgust näinud laste luu-ja lihasmass on statistiliselt natukene suurem, kui lastel, kes on külmal aastajal kõhus kasvanud ning sündinud suvel. 

“Septembris sündinud lastel on kohe alguses rohkem lihaseid, nad aktiveeruvad varem ja tunnevad ka spordi vastu huvi nooremas eas, kui teised. See toob aga kaasa positiivse tsükli,” sõnas doktor Gavin Sandercock. 

Varasemad uuringud annavad viiteid, et selle põhjustajaks on D-vitamiin, mida rasedad naised sünnitusele eelneval suvel päikesest omastavad. Ka bipolaarne meeleoluhäire kimbutab septembris sündinud lapsi tunduvalt vähem, kui teisi. Sellegi põhjust arvatakse peituvat D-vitamiinis, kuid päris kindlat infot teadlastel siiani veel pole. 

Ka selgus uuringu tulemustest, et septembris sündinutel on eeldus saada heaks füüsikuks või tipptasemel sportlaseks. Näiteks juuksureid ja ehitajaid oli aga septembris sündinute hulgas tunduvalt vähem.