ÕUDNE VIGA, MIDA paljud emad oma beebi uinutamisel teevad!

Mitmed uuringud on näidanud, et väga paljud noored emad teevad esmasündinu magama panekul ühe üsnagi riskantse vea, mille tagajärjel võib beebi elu ohtu sattuda. On selge, et emad ei tee seda meelega, pigem on asi lihtsalt selles, et nad ei tea, millises asendis ei tohiks beebit kunagi magama sättida.

Mitmed uuringud on näidanud, et väga paljud noored emad teevad esmasündinu magamapanekul ühe üsnagi riskantse vea, mille tagajärjel võib beebi elu ohtu sattuda. On selge, et emad ei tee seda meelega, pigem on asi lihtsalt selles, et nad ei tea, millises asendis ei tohiks beebit kunagi magama sättida.

Nimelt ei tea paljud lapsevanemad, et kõhuli magamine võib beebi elule saatuslikuks osutuda ning et imiku äkksurma sündroom ehk teisisõnu sudden infant death syndrome ehk SIDS tuleneb just sellest ühest asjast. Beebit ei tohi mitte kunagi panna kõhuli magama, sest ta ei oska ennast veel ise ümber keerata ning ühel hetkel võib uus ilmakodanik lakata hingamast, sest nägu on vajunud voodisse ja ta ei saa piisavalt hapnikku.

Selili või külili magamine on beebi turvalisust silmas pidades kõige parem ning eeskätt seliliasend tagab turvatunde. Beebi selili magama asetamine vähendab imiku äkksurma sündroomi riski isegi kuni kuuekordselt.

Allikas: prevention