Perega koos söömine aitab ennetada laste ülekaalulisust ja söömishäireid

Perega koos söömine aitab ennetada laste ülekaalulisust ja söömishäireid

USA-s läbiviidud uuringust selgus, et regulaarselt perega koos söömine aitab ära hoida laste ülekaalulisust.

Ühistel söömaaegadel söövad lapsed tervislikumalt ja neil tekib väiksema tõenäosusega söömishäireid.

USA-s läbiviidud uuringu tulemused põhinevad 17 erineval uuringul, kus osales kokku rohkem kui 180 000 last ja noorukit. Uuringute ajal olid nad 3-17-aastased.

Materjali ühine analüüs osutas selgelt, et perega koos söömisel on oluline roll selles, kui tervislikult lapsed ja noorukid söövad. Piiriks avastati kolm ühist söömaaega nädalas. Peredes, kus söödi koos vähemalt kolm korda nädalas, olid lapsed 12 protsenti ebatõenäolisemalt ülekaalulised. Lisaks sõid nad 20 protsenti vähem ebatervislikke toite ja 24 protsenti rohkem tervislikke toite kui peredes, kus söödi koos vähem. Tulemused näitasid, et söömishäirete risk oli neil 35 protsenti väiksem.

Perega koos söömise positiivne mõju avaldus ka muudmoodi. Teadlased kirjutavad, et kui pere sööb koos, siis pakutakse harva valmistoitu. Lisaks jõuavad vanemad kergemini ebatervislike söömisharjumuste jälile, mis aitab ennnetada noorukite söömishäireid. Teadlased oletavad, et peredes, kus süüakse koos, toetatakse oma laste tervislikke eluviise ka paljudel teistel viisidel.

Uuring avaldati meditsiinilises ajakirjas Pediatrics.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid