PÕNEV: kõige popimad lastenimed 100 aastat tagasi

PÕNEV: kõige popimad lastenimed 100 aastat tagasi

Selle aasta mais olid kõige populaarsemaks eesnimeks tüdrukutele Sofia (11), Milana (9), Elisabeth (7) ja Eliise. Poiste nimedest populaarseimaks oli Rasmus (10), sellele järgnesid Sander (8) ja Martin (7). Popid olid ka sellised nimed nagu Artjom, Daniil, Hugo, Kevin, Kristjan ja Markus. Aga milliseid nimesid pandi Eestis lastele viiskümmend või isegi sada aastat tagasi? Internetis pisut uurimustööd tehes on võimalik leida piisavalt infot, et need nimed välja selgitada. Suurt mõjutust avaldasid tol ajal eestile nii venekeel kui ka saksakeel ja hiljem ka soomekeel.

Selle aasta mais olid kõige populaarsemaks eesnimeks tüdrukutele Sofia (11), Milana (9), Elisabeth (7) ja Eliise. Poiste nimedest populaarseimaks oli Rasmus (10), sellele järgnesid Sander (8) ja Martin (7). Popid olid ka sellised nimed nagu Artjom, Daniil, Hugo, Kevin, Kristjan ja Markus.

Aga milliseid nimesid pandi Eestis lastele viiskümmend või isegi sada aastat tagasi? Internetis pisut uurimustööd tehes on võimalik leida piisavalt infot, et need nimed välja selgitada. Suurt mõjutust avaldasid tol ajal eestile nii venekeel kui ka saksakeel ja hiljem ka soomekeel.

Kõige popimad nimed ligikaudu 70-100 aastat tagasi: tüdrukutele pandi nimeks Linda, Laine, Salme, Helmi, Lilli, Õilme, Aino, Ilma, Marie, Alma ja Rosalie. Poiste nimedest olid popid August, Endel, Ilmar, Vello, Johannes, Evald, Hannes, Kalju ja Kalev.

Venepärastest nimedest olid tol ajal popid Vladimir, Nikolai, Jevgeni ja Valeri – need olid poiste nimed. Tüdrukute nimedest Valentina ja Jevgenia.

Saksapärastest nimedest valiti poistele nimeks Napoleon, Ernst – Ulrich, Edvin ja tüdrukutele Amalie, Prosaalie, Aglide, Marlene, Clara, Adolfiine, Vilhelmiine ja Ernestiine.

Ligikaudu viiskümmend aastat tagasi olid tüdrukute nimedest kõige popimad Ülle, Meeli, Sirje, Varje, Helle, Malle, Pille, Terje, Marje, Heli, Anu, Kaarin ja Maarika ning poiste nimedest Tõnu, Tõnis, Toomas, Rein, Urmas, Andres, Andrus, Margus ja Martin.

Tänapäeval saavad Eesti laste nimed mõjutust inglisekeelest ja huvitaval kombel on just tüdrukute nimed need, mida pannes üritatakse võimalikult omanäoline olla. Milana ja Sofia on ju tunduvalt erilisemad kui Rasmus ja Sander – just neid nimesid pannakse Eesti lastele täna!

Allikas: internet