PSÜHHOLOOGID HOIATAVAD: “Põrsas Peppa” multifilmid on lastele tõsine risk

PSÜHHOLOOGID HOIATAVAD: “Põrsas Peppa” multifilmid on lastele tõsine risk

Maailmas ei saa enam milleski kindel olla. Mis on hea ja mis on halb? Erinevates portaalides liiguvad väited, justkui esmapilgul süütu multifilmina tunduv “Põrsas Peppa” võib põhjustada lastel isegi autismi. Kas see jutt vastab tõele või mitte, ei oska kindlalt öelda, kuid Peppa ebasobiv eeskuju lastele on kõneainet pakkunud paljudele lapsevanematele.

Põrsas Peppa ja kogu tema perekond peab end kohati üleval selliselt, millist eeskuju ükski lapsevanem oma lapsele ei soovi. Rahulolematust Peppa osas on liikunud meedias juba aastaid, kuid nüüd on oma sõna öelnud ka spetsialistid.

Nii psühholoogide kui lapsevanemate sõnul on lastel peale “Põrsas Peppa” vaatamist täheldatud käitumise muutumist, muuhulgas näiteks lugupidamatut, kiuslikku ning konfliktset käitumist oma pere ja teiste laste suhtes. Peppa on täiesti ebaviisakas ning vanemad lubavad tal nii käituda. Ühes “Põrsas Peppa” osas keelduvad Peppa ja ta vend George oma tuba koristamast. Vanemad muudavad koristamise mänguks ning niipea, kui mäng on läbi, loobivad lapsed taas kõik laiali ja naeravad valjult.

Peppa multifilm kutsub teadlaste ja paljude lapsevanemate sõnul esile järgmist:

* enda teistest paremaks pidamise sündroomi
* ebasobivat käitumist
* ulakaid ideid, mida teostatakse teiste arvamusest hoolimata
* ebaviisakust
* konkureerimissoovi, aga oskamatust leppida kaotusega
* sallimatust
* lugupidamatust
* ülbust
* enesekesksust

Psühholoogid kutsuvad üles lapsevanemaid neid riske tõsiselt kaaluma, sest lapse aju areneb kõige rohkem just sünnist 3. eluaastani.

Peppat saadab suur rahvusvaheline edu ning lisaks multifilmidele müüakse tema mänguasju, T-särke, raamatuid ja kõike muud. 
Allikas: parentherald.com ja Morningnewsusa.com

Vaata ka lisatud videouudist.

Buduaar.ee