PSÜHHOLOOGID SOOVITAVAD: suvevaheajal igavlemine on lastele ainult kasulik!

Kas sina sisustad oma laste suvise koolivaheaja mõne laagriga, kunstikooliga, tennisetundidega või äkki hoopis kõige eelnevaga? Laste suve sisustamiseks on loodud väga palju erinevaid võimalusi, aga psühholoogide sõnul on laste suvine rakkes hoidmine absoluutselt ebavajalik - selle asemel tuleb lasta neil laiselda. 

Kas sina sisustad oma laste suvise koolivaheaja mõne laagri, kunstikooli, tennisetundide või äkki hoopis kõige eelnevaga? Laste suve sisustamiseks on loodud väga palju erinevaid võimalusi, aga psühholoogide sõnul on laste suvine rakkes hoidmine absoluutselt ebavajalik – selle asemel tuleb lasta neil laiselda. 

Tegelikult on soovitusel ka oma iva, sest just nii saavad lapsed aru, mis neile tõeliselt huvi pakub! “Lapsevanema roll on last iseseisvaks eluks ette valmistada. Täiskasvanute elu on kohustusi täis, aga kõik tahavad tegeleda ka oma kirega – sellega, mis just neid õnnelikuks teeb,” ütleb Londonist pärit lastepsühholoog Lyn Fry. “Kui lapsevanemad oma võsukeste vaba aja erinevaid tegevusi omal valikul täis topivad, siis ei jäta see lapsele võimalust avastada, mis tema enda kõige suurem kirg olla võiks!”

Fry pole sugugi ainuke, kes nii arvab. Ka doktor Teresa Belton kinnitab, et lapsed peavad igavlema! Tema sõnul aitab see lapse kujutlusvõime ja seeläbi ka tema loovuse arengule väga palju kaasa. 

Nagu välja tuleb, on mitte midagi tegemine hoopiski kõige tähtsam tegevus!

bbc.com