SAA TEADA, MIDA SÜNNIJÄRJEKORD sinu kohta paljastab

SAA TEADA, MIDA SÜNNIJÄRJEKORD sinu kohta paljastab

Levinud on arvamus, et sünnijärjekord mõjutab suurel määral inimese isiksust. See, mitmendana laps perekonda sünnib, kujundab nii tema iseloomujooned ning ellusuhtumise.

Levinud on arvamus, et sünnijärjekord mõjutab suurel määral inimese isiksust. See, mitmendana laps perekonda sünnib, kujundab nii tema iseloomujooned kui ellusuhtumise. Siinkohal toomegi välja sünnijärjekorra kohta levinud stereotüübid: 

Vanim laps

Pere vanim laps on ettevaatlik, kontrolliv, perfektsionist, ambitsioonikas ja saab asjadega paremini hakkama kui teised. Tema õed ning vennad on tema peale kadedad ning leiavad, et tal on perekonnas liiga palju privileege.

Keskmine laps

Keskmine laps kannatab “keskmise lapse sündroomi” käes. See tähendab, et nad on enamasti kõrvalejäetud ja saavad teistest vähem tähelepanu. Sellest olenevalt on keskmised lapsed vähem ambitsioonikad, üsna pessimistlikud, vaiksed ja armastavad omaette olla. Perekonnaliikmed ei märka nende häid omadusi ja võimeid.

Noorim laps

Pere noorimat last kutsutakse tavaliselt “pesamunaks” ja teised perekonnaliikmed kohtlevad teda eriliselt. Suurperede pesamunadele pööratakse eriti palju tähelepanu. Iga kord, kui noorim laps teeb midagi täiskasvanulikku, saab ta palju tunnustust. Tihti on pesamunad ära hellitatud ning harjunud tähelepanu keskpunktis olema. 

mommyish.com