SEE 3,99 € ASI võib päästa sinu ja lähedaste elu

SEE 3,99 € ASI võib päästa sinu ja lähedaste elu

Vanasõna ütleb, et õnnetus ei hüüa tulles. Enamasti on see tõesti nii, kuid vaid väikese vaevaga on võimalik ootamatu tulekahju puhkemise korral kõige hullemast hoiduda.

Vanasõna ütleb, et õnnetus ei hüüa tulles. Enamasti on see tõesti nii, kuid vaid väikese vaevaga on võimalik ootamatu tulekahju puhkemise korral kõige hullemast hoiduda.

Suitsuandur ei maksa palju ning selle paigaldamine võtab aega ainult mõne minuti. Samas võib see tulekahju korral päästa sinu ja su pere elu. Suur osa kõige õnnetumalt lõppevaid tulekahjusid puhkeb just öösel. Paraku levib arvamus, et küll suits mu üles ajab, kui tulekahju peaks puhkema. Tegelikult on tulekahjus tekkivatel mürgistel gaasidel pigem uinutav toime ning ainult iseendale loota pole siinkohal mõistlik. Ainus viis olla kindel, et sa ootamatu tulekahju puhkemise korral ka õigeaegselt reageerida jõuad, on juba ennetavalt paigutada oma elamisse suitsuandur.

Suitsuanduri eesmärk on avastada tulekahju siis, kui tuli on veel varases staadiumis ning ei ole jõudnud laiemalt levida. Et suitsuandur tõepoolest töötaks, tuleks selle paigaldamisel silmas pidada paari asjaolu. Suitsuandur tuleks paigaldada lakke, mitte seinale – just lae alla koguneb suits kõigepealt. Samuti tuleks jälgida, et andur on seinast, valgustitest ja ventilatsiooniavadest vähemalt poole meetri kaugusel. Üldiselt peetakse ühe anduri kontrollalaks maksimaalselt 60 m² pinda. Sellest suuremasse eramusse või korterisse tuleks paigaldada vähemalt kaks suitsuandurit.

Kõige parem koht suitsuandurile on magamistubades ja väljapääsude lähedal. Andurit pole mõistlik paigaldada vannituppa ega kööki – veeauru sattumine suitsuandurisse võib vähendada selle usaldusväärsust, küpsetamisel või praadimisel tekkiv suits võib aga anduri kogemata käivitada.

Üldiselt tasuks suitsuanduri patareisid ja töökindlust aeg-ajalt kontrollida. Eksperdid soovitavad seda teha korra nädalas. Mõned korrad aastas võiks andurilt ka tolmu pühkida, kas või tolmuimejaga. Üks suurematest riskigruppidest on vanurid, kes ei ulata hästi andurini ning seega ei saa kontrollida anduri korrasolekut ega selle patareisid vahetada. Mittetöötavast andurist ei ole aga tulekahju puhkemise korral kasu. Soovitame kõigil kontrollida enda koduseid suitsuandureid ning lähedastele külla minnes ka nende omad üle vaadata – see on väike tegu, mis võib päästa elusid!

Kui sul või su lähedastel veel suitsuandurit ei ole, tasub sammud seada Koduekstrasse – käimasoleva kevadkampaania raames on seal optiline Xpert suitsuandur vaid 3,99 €.