Seitse asja, mida iga ema peaks teadma

Seitse asja, mida iga ema peaks teadma

On palju asju, mida noor ema peaks tedama. Kuid vahel vajavad ka elu kõige lihtsamad tõed meeldetuletamist. Allwomenstalk.com pani ritta seitse asja, mida iga ema peaks teadma.    

On palju asju, mida noor ema peaks teadma. Kuid vahel vajavad ka elu kõige lihtsamad tõed meeldetuletamist. Allwomenstalk.com pani ritta seitse asja, mida iga ema peaks teadma.

1. Nautima hetke

Hindama praegust hetke ning elama olevikus on kindlasti asi, mida iga ema peaks tegema. Kõik vanemad võivad kinnitada, et aeg lendab ja ühel päeval taipad, et sinu pisitütrest on saanud noor neiu või pisipojast noormees. Siis hakkavad nad küsima sinult autovõtmeid ja sina mõtled ikka, et nad ei ole piisavalt vanad, et ise juhtida. Naudi igat lastega koosveedetud hetke!


2. Oskama jagada positiivset tagasisidet 

Emana peaksid sa teadma, kuidas olla oma lapse suurim fänn. Kui sa tahad talle midagi negatiivset öelda, siis vaata, et lisaksid ka positiivseid argumente. Mida rohkem sa näitad oma lapsele välja tunnustust ja positiivset tagasisidet, seda kõrgem saab olema tema enesehinnang.

 

3. Teadma, et vigade tegemine on okei

Väga raske, kui mitte võimatu, on olla ideaalne ema, keegi, kes üldse ei teeks vigu. Vigade tegemine on täiesti okei ja sa ei pea end selle pärast halvasti tundma. Õpeta ka oma lapsele, et vigade tegemine on osa elust ja tuleb õppida nendega elama.

 

4. Oskama olla veidi rumal

Rumaluste tegemine ja oskamine rumalusi teha on emaduse juures oluline osa. Kuna lapsed armastavad nagunii pahandusi korda saata ja iga väikese asja peale naerda. Proovi seda ka ise! Kuid sama oluline, kui osata veidi tobe olla, on osata sellele ka lõpp teha, sest rumalused võivad kergesti kontrolli alt väljuda.


5. Laskma lapsel laps olla

Paljud vanemad kiirustavad lapsi kiiresti suureks saama. Nad tahavad, et laps oleks vastutustundlik ja küps, kuid unustavad selle, et laps on alles laps ning ta peab käituma oma eale vastavalt. 

 

6. Oskama vooluga kaasa minna

See on oluline teadmine, sest kõike siin elus ei saa planeerida ega ette teada. Teha asju momendilt ja spontaanselt on igale noorele vanemale oluline oskus. Pea võimatu on koostada ajakava, kui sa oled lapsevanem.

 

7. Kuidas säilitada rahu

Viimane ja ilmselt ka kõige olulisem oskus ja teadmine, millega lapsevanematel tuleb kokku puutuda: kuidas jääda rahulikuks. Emad, kellel on lühike kannatus, peaksid teadma, et sissehingamine, kümneni lugemine või mõni muu viis, kuidas oma pingeid maandada, on vaja nüüd kasutusele võtta. Kui karjud lapse peale, jääb talle meelde, et see ongi ainus viis, kuidas saada seda, mida tahad.  

allwomanstalk.com
Buduaar.ee