Seitse põhjust, miks on hea olla töötav ema

Seitse põhjust, miks on hea olla töötav ema

Paljud emad kurdavad, et laste kõrvalt töötades tunnevad nad põhiliselt süümepiinu oma laste ees, kellele kipub aega nappima. Kuid töötava ema elul on ka mitmeid eeliseid, kirjutab All Women Stalk.

Paljud emad kurdavad, et laste kõrvalt töötades tunnevad nad põhiliselt süümepiinu oma laste ees, kellele kipub aega nappima. Kuid töötava ema elul on ka mitmeid eeliseid, kirjutab All Women Stalk.

1. Ei mingit isolatsiooni
Paljud kodused emad kurdavad, et nad on justkui muust maailmast äralõigatud, kogu elu keerleb ümber kodu ja laste. Töötava emaga midagi sellist ei juhtu. Tänu tööle suhtled igapäevaselt teiste täiskasvanutega.

2. Sa saad oma lapsele rohkem võimaldada
On selge, et töötava ema sissetulekud on suuremad. See tähendab aga, et sa saad oma lastele rohkem võimaldada. Paratamatus on, et kõik nõuab raha, isegi kui ei soovi lapsele pidevalt asju osta, siis ka elamuste ja võimaluste pakkumine nõuab teatavaid finantse ja neid on tööl käival emal lihtsam leida.

3. Elu on tasakaalus
Töölkäimine annab su elule tasakaalu. Kodused emad kipuvad mõnikord seda tasakaalu kaotama, sest nad veedavad enamiku oma ajast lastega. Töötava emana jagad oma aega paremini: on töötegemise aeg, on aeg lastele ja muidugi aeg iseendale. Sedasi ei teki sul kindlasti tunnet, et oma identiteet hakkab kaduma. 

4. Vähem rahalist stressi
Taaskord: raha ei tee õnnelikuks, kuid selle omamine siiski vähendab sul lasuvat stressikuhilat. Kui sa laste kasvatamise kõrvalt ei pea muretsema sellepärast, kuidas igapäevased arved makstud saavad, oled sa rahulolevam inimene ja parem ema.

5. Aeg iseendale
Kui peres rahaga kitsaks läheb, ohverdab enamik emasid esmajoones iseenda vajadused, et lapsed igal juhul kõik vajaliku saaksid. See on kaunis emadusega kaasnev omadus, kuid iseend ei peaks lõpmatuseni ohverdama. Töötaval emal reeglina on piisavalt vahendeid, et ka iseendale aeg-ajalt midagi lubada.

6. Võimalused uute suhete loomiseks
Lisaks tööalastele suhetele pakub kodust väljasaamine võimalust luua uusi sõbrasuhteid. See on oluline, sest iga täiskasvanu peaks saama suhelda teiste täiskasvanutega rohkem kui vaid tööalaselt, paraku kipuvad endised sõbrad aga emakssaamise järel tihtilugu kaduma.

7. Sa väärtustad lapsega veedetud aega hoopis rohkem
Töötava emana ei võta sa iseenesestmõistetavana, et sul on aega oma lapsega suhelda. See aeg tuleb leida, planeerida ja paika panna, ning tänu sellele naudid sa seda palju rohkem kui siis, kui lapsega tegelemine on sinu päevade põhisisu.