TAHAD ISAKS SAADA? 1 oluline asi, mida kõik mehed tegema peavad

TAHAD ISAKS SAADA? 1 oluline asi, mida kõik mehed tegema peavad

Kui soovid kunagi isaks saada, siis see, milliseid aluspükse sa kannad, mängib väga olulist rolli. Nimelt selgus Harvardi ülikoolis läbi viidud uuringust, et aluspüksid mõjutavad mehe viljakust, vahendab Iltalehti. 

Uuringust selgus, et mees, kes soovib oma viljakuse eest hoolt kanda, peaks eelistama boksereid. Juba varasemalt on teada, et liiga kitsad trussikud suruvad munandid vastu keha ja tõstavad seega nende temperatuuri. See aga mõjutab ka sperma kvaliteeti. 

Värskes uuringus osales üle 600 mehe, kes olid aastatel 2000-2017 oma kallimaga abi saamiseks viljatuskliinikusse pöördunud. Mehed raporteerisid, millist aluspesu nad kannavad ja nende spermast ja verest võeti analüüsid. Umbes pooled meestest teatasid, et kannavad suurema osa ajast boksereid. Neil meestel oli 25 protsenti kõrgem sperma kontsentratsioon. Sperma kontsentratsioon tähendab, kui palju on seemnevedelikus seemnerakke, ja see on üks näitajaid, millega mõõdetakse mehe viljakust.

“Meestel, kes eelistasid boksereid, oli kõrgem sperma kontsentratsioon kui neil meestel, kes kandsid kitsaid aluspükse,” kommenteeris professor Jorge Chavarro uuringu tulemusi.

Uuringus võeti arvesse ka teisi tegureid, mis võivad viljakust mõjutada. Nendeks on näiteks ülekaalulisus, füüsiline aktiivsus, liiga soojad vannid ja suitsetamine. 

Chavarro sõnul ei tähenda see siiski seda, et kõik mehed peaksid nüüd aluspesu vahetama tormama. Osa meestest peaks aga selle peale siiski mõtlema. “Mehed, kes soovivad isaks saada või kellel on raskusi laste saamisega, peaksid kaaluma bokserite eelistamist kitsastele aluspükstele,” sõnas ta.