TASUB TEADA: EDUKATE LASTE vanemaid ühendavad need 5 asja

Laste kasvatamine on teadus omaette. Natuke üht, natuke teist. Viil seda ja pool teelusika täit toda. Kui hästi läheb, siis on tulemuseks õnnelik, terve ja edukas laps. Millised on aga selliste laste vanemad? Loe edasi ja saad teada. 

Laste kasvatamine on teadus omaette. Natuke üht, natuke teist. Viil seda ja pool teelusikatäit toda. Kui hästi läheb, siis on tulemuseks õnnelik, terve ja edukas laps. Millised on aga selliste laste vanemad? Loe edasi ja saad teada. 

Kõrged ootused

Ootused mõjuvad lastele inspireerivalt – selles pole kahtlustki. Aga tead, mis veel paremini toimib? Loomulikult see, kui sisendad lapsele juba pisikesest peale, et sa usaldad teda ning tead, et ta jõuab oma elus väga kaugele. Kui sina seda usud, siis usub ka tema ja ta hakkab selle nimel ise pingutama.

Sotsiaalsed oskused 

Õpeta lapsele, kuidas teiste inimestega suhelda, kuidas uusi sõpru ning tuttavaid leida ja neid suhteid hinnata. Kutsu lapse sõbrad mõnikord enda poole külla. 

Vastutus 

Kohustused ja nende eest vastutamine on miski, millest pole isegi täiskasvanud väga vaimustuses, lastest siis rääkimata. Sellest olenemata tuleks juba väikestele lastele õpetada, kuidas oma tegude eest vastutada. Proovi seda tasapisi talle sisendada, et igal asjal on tagajärg – olgu see siis halb või hea. 

Suhted

Hoia kodused suhted alati korras – laps näeb ning tunnetab, mis tema ümber toimub ning see tunne saadab teda väiksemal või suuremal määral terve elu. Erilist tähelepanu tuleks pöörata vanemate ning lapse vahelistele suhetele – laps peab tundma, et ta on armastatud, kaitstud ning hoitud. 

Kõrge haridustase 

Mitmed uuringud on tõestanud, et haritud vanemate lapsed lähevad suurema tõenäosusega edasi õppima. 

rebelcircus.com