TEADLASED AVASTASID, kuidas sünnivad kõige targemad lapsed

Aastakümneid on teadlased püüdnud selgusele saada, millised lapsed on kõige intelligentsemad ja millest see üldse sõltub ning nüüdseks on sel teemal viimaks jõutud ka ühesele järeldusele. Nimelt teatasid Edinburghi ja Sydney ülikooli teadlased, et kõige intelligentsemad on need lapsed, kes sünnivad perekonda esiklapse staatuses.

Aastakümneid on teadlased püüdnud selgusele jõuda, millised lapsed on kõige intelligentsemad ja millest see üldse sõltub ning nüüdseks on sel teemal viimaks jõutud ka ühesele järeldusele. Nimelt teatasid Edinburghi ja Sydney ülikooli teadlased, et kõige intelligentsemad on need lapsed, kes sünnivad perekonda esiklapse staatuses.

Esimesena perekonda sündinud lastel on parem mõtlemisvõime ja kõrgem IQ kui nende noorematel vendadel ja õdedel ning väikeseid erinevusi on võimalik märgata juba siis, kui laps on saanud aastaseks. Beebieast väljudes areneb esiklaps kiiremini ning tema mõtlemisvõime jõuab kiiremini uuele tasemele, sest tal on tugevam emotsionaalne tugi oma vanematelt.

Nimelt muretsevad vanemad esiklapse pärast alati rohkem, sest puudub kogemus seoses lapse kasvatamisega ning just see teadmatus ja suur hoolitsus tagavad lapsele vajaliku toe, et ta saaks julgelt katsetada ning see sisemine julgus saadab teda ka edasises elus.

Teadlased uurisid tuhandeid lapsi sünnist kuni teismeliseikka jõudmiseni, analüüsisid perekondade taustasid ja majanduslikku olukorda ning jõudsid selgele järeldusele, et esiklaste testid olid paremad nii sõnavara kasutamise osas kui ka lugemisoskuse arenemisel. 

Pere vanimad lapsed saavad suure tõenäosusega ka kõrgema hariduse ja teevad parema karjääri.

Allikas: elle.com