TEADLASED AVASTASID, mis vanuses sünnitamisel sünnib kõige targem laps

Emaks saamine on iga naise enda otsus ning mitte kellegil teisel ei ole õigust sel teemal ise otsuseid langetada. Kuid millal on kõige õigem aeg saada esimene laps? Aastakümneid tagasi loodi perekond varastes 20ndates eluaastates, tänasel päeval saadakse esimene laps tihti alles peale 30. eluaastat.

Emaks saamine on iga naise enda otsus ning mitte kellelgi teisel ei ole õigust sel teemal ise otsuseid langetada. Kuid millal on kõige õigem aeg saada esimene laps? Aastakümneid tagasi loodi perekond varastes 20ndates eluaastates, tänasel päeval saadakse esimene laps tihti alles peale 30. eluaastat.

Kui vaadata situatsiooni sellest aspektist, et millises vanuses sünnitamisel sünnib suurima tõenäosusega tark laps, siis oleks õigem planeerida lapse saamine peale 30. eluaastat! Nimelt on teadlased jõudnud järeldusele, et kolmekümneselt esimest korda emaks saanud naiste lapsed on intelligentsemad, vaimsel tasandil võimekamad ning elus edukamad. 

Uuringu käigus analüüsiti ja jälgiti pikema ajaperioodi jooksul 18 000 lapse arengut ning suurt tähelepanu pöörati just sellele, kuidas mõjutab ema sünnitusvanus lapse edasist elukäiku ja arengut. Tulemused olid ühesed – kahekümnendates ja neljakümnendates eluaastates lapse saamine tähendab, et on väikesem tõenäosus saada niivõrd intelligentne laps, kui seda on need lapsed, kelle emad on kolmekümneselt lapse saanud.

Kindlasti mängib siinkohal rolli ka asjaolu, et kolmekümneselt on naised ise elus rohkem näinud, neil on laiem silmaring, mees valitakse teiste kriteeriumite järgi ning karjäär on selleks ajaks samuti paigas. Kui ema on ise edukas ja teab, mida ta elult tahab, siis oskab ta oma last samuti paremini suunata.

Allikas: womansday