Teadlased: planeerimata lapsed mõjutavad kogu peret

15 kommentaari
Teadlased: planeerimata lapsed mõjutavad kogu peret

Teadlaste korraldatud uuring näitas, et naised, kelle laps sündis soovimatult, on õnnetumad ja rohkem rusutud. Lisaks võivad selle läbi kannatada ka teised pere lapsed, vahendab SienceAlert. Michigani ülikooli teadlane Jennifer Barber intervjueeris 2162 ema, kel oli vähemalt üks lastest alla 18 aastane. Depressiooni ja ebaõnne sümptomeid ilmutasid rohkem need, kes olid ilmale toonud soovimatu lapse. Nad veetsid koos lastega vähem aega ja olid valmis neid kergekäelisemalt karistama. Kusjuures halvemini ei suhtunud nad mitte üksnes sellesse lapsesse, kelle sünd polnud soovitud, vaid ka tema õdedesse-vendadesse. Erinevused emade vahel ei lõppenud ka laste täisikka jõudmisel. Küsitlust korrati, kui lapsed olid juba 18-, 23-, ja 31-aastased. Kõigis kolmes vanuses näitasid soovimatult emakssaanud järeltulija vastu üles märgatavalt vähem kiindumust ja armastust, kui oodatud laste emad.              

Teadlaste korraldatud uuring näitas, et naised, kelle laps sündis soovimatult, on õnnetumad ja rohkem rusutud. Lisaks võivad selle läbi kannatada ka teised pere lapsed, vahendab SienceAlert.

Michigani ülikooli teadlane Jennifer Barber intervjueeris 2162 ema, kel oli vähemalt üks lastest alla 18aastane. Depressiooni ja ebaõnne sümptomeid ilmutasid rohkem need, kes olid ilmale toonud soovimatu lapse. Nad veetsid koos lastega vähem aega ja olid valmis neid kergekäelisemalt karistama. Kusjuures halvemini ei suhtunud nad mitte üksnes sellesse lapsesse, kelle sünd polnud soovitud, vaid ka tema õdedesse-vendadesse.

Erinevused emade vahel ei lõppenud ka laste täisikka jõudmisel. Küsitlust korrati, kui lapsed olid juba 18-, 23-, ja 31-aastased. Kõigis kolmes vanuses näitasid soovimatult emakssaanud järeltulija vastu üles märgatavalt vähem kiindumust ja armastust, kui oodatud laste emad.

 

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid