TEADLASED TÕESTAVAD, et vanemad õed ja vennad on targemad

TEADLASED TÕESTAVAD, et vanemad õed ja vennad on targemad

Vanemad õed ja vennad on targemad – just nii ütlevad Edinburghi ülikooli teadlased, kes 2016. aastal avalikustasid aastaid kestnud laiahaardelise uuringu. Uuringu raames võrreldi laste arengut kuni neljateistkümnenda eluaastani välja ning tulemused olid ühesed: esiklaps, olgu ta poeg või tütar, on kõrgema intelligentsiga.

Edinburghi ülikooli teadlased ja Sydney ülikooli analüütikud käisid läbi kogu materjali, mis sisaldas laste IQ taseme teste alates väga noorest east. Ajakirjas Human Resources avaldatud uuringus jälgiti ligikaudu 5000 lapse arengut ja võimekust alates esimesest eluaastast kuni neljateistkümnenda eluaastani. Uuringu tulemusena selgus, et esiklapsed on targemad ja neil on kõrgem IQ.

Usutakse, et see on üsnagi suurel määral seotud ka asjaoluga, et vanemad lapsed peavad rohkem vastutust võtma juba noorest east saadik. Kui perre sünnib uus laps, pöördub ka vanemate fookus mõneks ajaks just beebi suunas ning see omakorda tekitab tema vanemas ões või vennas alateadlikult vajaduse olla tublim.

Allikas: healthy holistic living