Teadlased: “Vanemaks olemine tekitab palju rõõmu!”

Värskest uuringust selgus, et lastega tegelemine ja nendega koos aja veetmine muudab vanemad õnnelikumaks, vahendab sciencedaily.com.

Värskest uuringust selgus, et lastega tegelemine ja nendega koos aja veetmine muudab vanemad õnnelikumaks, vahendab sciencedaily.com.

 

USA ja Kandada teadlaste ühisuurimusest selgus, et need, kel on lapsed, kogevad kõige rohkem õnnelikke hetki ja suuremat õnnetunnet, kui need, kel  lapsi ei ole. Vanemad naudivad lastega tegelemist ja nendega koos aja veetmist rohkem kui midagi muud. 

“Oma uurimusega ei taha me öelda, et lapsevanemaks olemine teeb õnnelikuks, vaid seda, et lapsevanemaks olemine on seotud õnne ja täiuslikkuse tundega,” rääkis  Sonja Lyubomirsky, psühholoogiaprofessor UC Riverside’st.

Mitmed lähiajal ilmunud uuringud on näidanud ka vastupidiseid tulemusi. Väidetakse, et vanemad on liiga väsinud ja tunnevad vähe rõõmu oma rollist. Kuid USA ja Kandada teadlaste sõnul on pole sellist asja teaduslikult tõestatud. 

Lisaks selgus uurimusest:

* Päeva kõige rõõmsamad hetked veedavad lapsevanemad oma lastega.

*Isadus teeb mehed õnnelikuks. Kui võrrelda isasid ja lastetuid mehi, kogevad isad rohkem positiivseid emotsioone ning tajuvad paremini elu mõtet ja tähenduslikkust, kui nende sõbrad, kellel lapsi pole. Psühholoogiaprofessor Elizabeth W. Dunni sõnul on aga lastetute naiste ja emaks saanud naiste vaheline erinevus mõnevõrra väiksem..

* Kõige rohkem tunnevad end õnnelikena vanemad abielus lapsevanemad. “Meie uuringud on näidanud, et kui oled küpsemas eas, abielus ja materiaalselt kindlustatud, siis oled sa ka õnnelikum, kui sinu sõbrad, kellel lapsi pole,” rääkis  Lyubomirsky.

 

 

 

Triin Tisler