TEADUS PALJASTAB: detsembris sündinud lapsed on erilised

Motherly

shutterstock

Erinevates maades läbiviidud uuringute kohaselt on detsembris sündinud lapsed nii mitmelgi põhjusel erilised.

Laps on alati kingitus, kuid jõululaps on seda veelgi enam. Ka teadus on selle poolt.

Hispaania ja Itaalia ülikoolides läbiviidud uuringute sõnul on detsembris sündinud lapsed pigem hommikuinimesed. Ka üks teine uuring toetab seda väidet – see on selgitanud, et detsembris sündinud lapsed lähevad teistest varem magama.

Detsembris ilmavalgust näinud lapsed on klassis noorimad, mis teeb paljudele vanematele muret. Olukord ei pruugi aga sugugi nii hull olla. Norras läbiviidud uuringu kohaselt võib klassi noorimaks olemisel olla akadeemilisi plusse. Kui esimestel aastatel võivad lapsed endast vanematele õppetöös jalgu jääda, siis hiljem teevad nad selle vahe tasa ning kipuvad teisi oma annetega varjama.

Suure tõenäosusega on detsembris sündinud poisid ka vasakukäelised. Saksamaal Viinis läbiviidud uuringus osales 13 000 inimest, kellest 7,5% naistest ja 8,8% meestest olid vasakukäelised. Enamik neist olid sündinud kas novembris või detsembris.

Veel üks hea uudis detsembris sündinutele: Chicago ülikooli uuringu kohaselt on neil statistiliselt paremad võimalused elada üle 100 aastaseks.