TOP 10: VAATA, MILLISED OLID KÕIGE TRENDIKAMAD lastenimed aastal 2016

Lapsele nime valimine võib üsnagi keerukaks osutuda, sest tegu on olulise otsusega, mis mõjutab uue ilmakodaniku elu üsnagi suurel määral. Ühest küljest võiks arvata, et lapsele soovitakse leida pigem nimi, mis muudab ta ainulaadseks, ent teisalt aastad on näidanud, et pigem eelistavad lapsevanemad just neid nimesid, mis antud ajahetkel kõige trendikamad on.


Lapsele nime valimine võib üsnagi keerukaks osutuda, sest tegu on olulise otsusega, mis mõjutab uue ilmakodaniku elu üsnagi suurel määral. Ühest küljest võiks arvata, et lapsele soovitakse leida pigem nimi, mis muudab ta ainulaadseks, ent teisalt on aastad näidanud, et pigem eelistavad lapsevanemad just neid nimesid, mis antud ajahetkel kõige trendikamad on.

Kuid milliseid nimesid eestlased just täna eelistavad? Selgub, et aastal 2016 olid Harjumaal kõige trendikamateks nimedeks tüdrukute seas Sofia, Nora, Alisa, Mia ja Maria. Poiste nimedest koostatud TOP 5 näeb välja aga järgnev: Robin, Karl, Oliver, Gregor ja Marten.

Seega tuleb tõdeda, et kõige populaarsemad nimed on üsnagi suurel määral välismaiste mõjutustega – Sofia, Nora, Mia ja Robin ei ole sugugi eestimaised nimed. Kui aastaid tagasi valitsesid populaarsete nimede seas ka venepärased nimed, siis tänase seisuga on mõjutused pigem inglisepärased.

Alljärgnevalt on välja toodud TOP 10 – kõige populaarsemad lastenimed Eestis, Harjumaal, aastal 2016:

Tüdrukud:

Sofia
Nora
Alisa
Mia
Maria

Poisid:

Robin
Karl
Oliver
Gregor
Marten

Millised on sinu kõige lemmikumad lapsenimed?