TÜTRED, KELLEL ON isaga lähedane suhe, tunnevad vähem üksindust

TÜTRED, KELLEL ON isaga lähedane suhe, tunnevad vähem üksindust

Hiljutisest Ohio ülikooli poolt läbi viidud uuringust selgus, et isad mängivad tütarde elus suurt rolli. Nimelt on isadel võtmeroll selles, kui kiiresti tütar kooli minnes üksindustundest jagu saab ja endale sõpru leiab, kirjutab Science Daily. 

Teadlased vaatlesid viie aasta jooksul lähemalt 695 perekonda. Kui laps käis 1., 3., 4. ja 5. klassis, küsiti vanematelt, kui lähedased nad temaga on ja kui sageli esineb neil perekonnas konflikte. Samuti paluti lastel hinnata oma üksinduse taset. 

Tulemustest selgus, et mida vanemaks tütred said, seda vähem nad üksinduse üle kurtsid. Samuti avastasid teadlased, et piigad, kellel oli isaga lähedane ja soe suhe, taandus selline tunne oluliselt kiiremini kui tütardel, kellel isaga nii lähedast suhet ei olnud. 

Poiste puhul ei mänginud suhtlus isaga aga sugugi nii olulist rolli. Uurimuse põhiautori Julian Yani sõnul võib asi olla selles, et poisse kasvatades ei panda soojade suhete hoidmisele niivõrd palju rõhku. Ka läbisaamine emaga ei mõjutanud poiste puhul üksindust, kuid samas juhtisid teadlased tähelepanu asjaolule, et emal on peaaegu alati oma lapsega lähedane suhe ning seetõttu on erinevust raskem mõõta. 

Kaasautor Xin Feng lisas, et kui ema tagab lastele üldiselt igapäevase hoolitsuse ja turvatunde, siis isade suhtlus järeltulijatega ja ühised tegemised varieeruvad rohkem.

Sarnased artiklid