Uuring: lapsevanemad annavad kergesti laste nõudmistele järele

Uuring: lapsevanemad annavad kergesti laste nõudmistele järele

Värskest uuringust selgus, et tänapäeva lastel ei ole vaja enam asju välja teenida. Lapsevanemad annavad laste soovile, saada trendikaid mänguasju ja kallieid kingitusi, kiiresti järele.

Värskest uuringust selgus, et tänapäeva lastel ei ole vaja enam asju välja teenida. Lapsevanemad annavad laste soovile, saada trendikaid mänguasju ja kalleid kingitusi, kiiresti järele.

Teadlaste sõnul võib vanemate leebuse üheks põhjuseks olla süütunne, vahendab The Daily Mail. Nimelt soovivad vanemad laste soove täites kompenseerida oma pikki tööpäevi ning tihti kodust eemal viibimist.

Teise põhjusena tõid teadlased välja selle, et lapsevanemad kardavad laste koolikiusamist, kui neil ei ole kaasaegaseid tehnikavidinaid või mänguasju. Seda tunnistas 17% vanematest.

Uuring tõi välja ka kõige populaarsemad ostud, arvestades lapse vanust.

Lapsed vanuses 5-9 ihaldasid endale Nike’i jalanõusid, Lego klotse, ajakirju, jalgpallikleebised, Adidase jalanõusid, Nintendo mänge, arvutimänge ja maiustusi.

10-12aastased lapsed soovisid saada riided, nutitelefone, Xboxi mänge, ajakirju ja jalgpallijalanõusid.

Lapsed vanuses 13-15 tahtsid endale nuti- ja mobiiltelefone, erinevaid arvutimänge, filme, mobiilirakendusi, Nike’i ja Adidase jalanõusid, riideid.

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid