UURING LOHUTAB: Kas jõid raseduse alguses natuke veini? Pole hullu!

Hiljutine uuring lohutab neid naisi, kes tunnevad ennast süüdi, et on raseduse alguses joonud mõned klaasid veini. Nimelt väidavad Briti teadlased, et ema raseduse alguses tarbitud vähene alkohol ei kahjusta kuidagi loodet. Teadlased käisid läbi kõik uuringud, mis olid seotud raseduse ja alkoholiga alates aastast 1950 kuni tänaseni välja.

Bristoli ülikooli teadlased rõhutavad siiski, et kindlad tõendid selle kohta, et ükskõik millises faasis raseduse ajal joomine oleks täiesti ohutu, puuduvad. Mõndade uuringute sõnul võib isegi väikene alkoholikogus tõsta kaheksa protsendi võrra riski, et laps kaalub sündides liiga vähe. 

Probleemne kogus viis annust korraga

Teadlased loodavad, et need tulemused vähendavad tarbetut süütunnet ja ärevust neil emadel, kes on joonud väikese koguse alkoholi siis, kui nad pole oma rasedusest veel teadlikud olnud. Suur osa naistest lõpetab siiski alkoholi kasutamise juba rasedust planeerides.

Naised, kes joovad alkoholi regulaarselt või kuritarvitavad seda aeg-ajalt rase olles, nende rasedusi peetakse riskiraseduseks ning nad riskivad lapse ennetähtaegse sünniga.

Alkoholi kuritarvitamiseks raseduse ajal peetakse vähemalt viit annust korraga või kümmet annust nädalas. Kõige kindlam on juba rasedust planeerides lõpetada täielikult akoholi tarvitamine. Karsklus on ainus ohutu alternatiiv. 

 

allikas: Women’s Health