Reklaam sulgub sekundi pärast

VANEM EI TOHIKS OLLA oma lapse parim sõber

Üks suurimaid vigu, mida emad teevad, on püüdmine oma lapse parim sõbranna olla. Jah, on arusaadav, et soovid oma lapse armastust. Ometi tähendab tema sõbraks olemine seda, et sa ei pea vastutust võtma ja raskete olukordadega tegelema. See mõjub sinu lapse vaimsele arengule aga ootamatult halvasti.

1. Sinu laps vajab distsipliini
Tema sõbraks olemine on täiesti normaalne. Ometi paned sa parimaks sõbraks saades oma lapse olukorda, kus ta ei saa enam suhtepositsioonidest õigesti aru. Emad peavad mõistma, et vahel tulebki olla karm ja laps saabki pahaseks - pole midagi teha. See ei tähenda aga seda, et ta sind ei armastaks. Ta veel tänab sind tulevikus!

2. Täiskasvanute ja laste suhted on erinevad

Igasugused piirid kipuvad olema üsna hägused, kui sa üritad tema parim sõbranna olla. Olgem ausad, mõned aspektid sinu elus ei peaks olema osaks sinu lapse argipäevast. See ajab teda vaid segadusse. Lapsel peab olema suhteid, mis on väljaspool tema perekonda. Sina oled temale olemas selleks, et anda talle nõu, kui ta seda vajab – eriti teismeeas.

3. Sõltuvus
Kui te hakkate oma lapsega sõltuma omavahelisest sõprusest, läheb asi hapuks. Kui sa oled oma lapse jaoks rohkem sõbranna kui ema, võivad suhted igasuguste tülide tõttu puruneda. Kui oled oma lapse jaoks rohkem ema, on sõltuvusega lihtsam toime tulla. Teie suhtlus on vabam ja teie vahel ei ole neid mittevajalikke pingeid, mis sõbrannade vahel ette tulevad.

Sõber on keegi, kes on toetav, kellega sul on lõbus ning kellele sa saad alati loota. On võimalik olla vanem ja sõber korraga. Ometi ei tasu asja viia nii kaugele, et teist saavad „parimad sõbrannad igavesti“, sest see annab talle rolli, kus sina ei ole enam vanem. Sina oled lõppude lõpuks see, kes teeb reegleid ja kellest sinu laps sõltub.

Allikas: Childdevelopmentinfo.com