Viis rasedusega kaasnevat tohutut tüütust

Paljusid rasedusega kaasnevaid ebamugavusi oskab naine endale ette kujutada: kaalutõus, tursed ja nii edasi. Siin on aga viis üllatajat.

Paljusid rasedusega kaasnevaid ebamugavusi oskab naine endale ette kujutada: kaalutõus, tursed ja nii edasi. Siin on aga viis üllatajat.

“Ära muretse … pärast!”
Ilmselt oled selle kuulmisest surmani tüdinud, ometi korrutavad seda nii arstid kui sõbrad, kes arvavad, et niipea, kui sa millegi kohta pärid, võib sind pidada sõgedaks ülemõtlejaks. 95 protsendil juhtudest küsib rase küsimusi enda harimiseks, selleks, et teadmistest tulenevalt erinevates olukordades võimalikult arukaid otsuseid langetada. Kogu aeg ei ole vaja lohutada!

“Selle peale pole praegu veel vaja mõelda!”
See on sinu, mitte kellegi teise ajagraafik. Kui sulle tundub, et sa tahad millekski lapse sünniga seonduvaks valmistuda just praegu, siis tee seda kohe. See, et keegi leiab, et vankri ostmiseks on veel vara või et perekooli sünnitusloengut sa praegu küll veel kuulama ei peaks, on nende, mitte sinu probleem.

Õuduslood
Miks arvavad nii paljud inimesed, et rasedatele tuleb rääkida kohutavaid lugusid kehvalt lõppenud rasedustest ja sünnitustest? Mingis mõttes on muidugi hea kuulda teiste kogemusi, aga paljud näivad õuduslugude rääkimist ja raseda hirmunud reaktsiooni jälgimist nautivat.

Tõeratas
Arst räägib ühte, sõbrad vannuvad oma kogemustele tuginedes täiesti risti vastupidist. Ka erinevad arstid võivad rääkida täiesti erinevat juttu sellest, mis on normaalne, mis on lubatud. Küll oleks tore, kui kõik suudaksid ühesugust paikapidavat informatsiooni edastada.

Teiste vanemate halastamatu ausus
Õuduslugude kõrval tüütuselt teine rasedate piinamismeetod on oma lapse beebieast kohutavate piltide maalimine. “Oo, sa ei aimagi, kui kohutav on magamatus!”, “Meie lapsel kestsid gaasivalud pool aastat! Teil võib ju samamoodi minna!”, “Niipea, kui gaasivalud läbi, algab hambatrall. Unusta oma elu ja magamine!”. Ja nii edasi. Paistab, et te vist tõesti kahetsete lapse saamist, kui rasedatele kogu aeg vaid negatiivset rõhutate?

Allikas: Huffingtonpost

Buduaar.ee