PULMAD BUDUAARIS: Heilika ja Kalver

PULMAD BUDUAARIS: Heilika ja Kalver
Foto: erakogu

“Pulmad Buduaaris” projekti raames on kõikidel Eesti paaridel ainulaadne võimalus saada endale unistuste pulmad, mille väärtus on ca 20 000 €!
Koostöös Eesti tipptegijatega ei pea noorpaar mitte millegi pärast muretsema, sest kuni 40 külalise kutsumine, kleit, ülikond, sõrmused, oivaline toit, fotograaf, meik, soeng, peokoht, esinejad, lilled, kutsed ja kõik muu on neile täiesti tasuta. Pulmad toimuvad Põhja-Eesti ihaldusväärseimas pulmapaigas Keila-Joa lossis 21. juulil 2021.
Selleks, et osaleda, peavad kõik paarid aadressil buduaar.ee/Pulmad täitma ära ankeedi, mille seast valitakse 10 finalisti, kes asuvad koguma hääli telefonihääletuse kaudu. Kõige enim hääli saanud paar kuulutatakse välja 15. aprillil telesaates Duubel, kuhu võitjapaar on oodatud ka külla.

Saame tuttavaks paariga, kelleks on Heilika (23) ja Kalver (26). Paar on pärit Põhja-Sakala vallast.

Millega igapäevaselt tegelete?

“Minul (Heilikal) jäi kool peale esimest kutsekooliaastat pooleli, sest jäin lapseootele ning otsustasime koos, et võtan beebikasvatamise ajaks aja maha ning jätkan siis, kui laps veidi suurem. Päris plaanikohaselt siiski ei läinud, sest ootamatult tahtis ka teine beebi meie ellu enne koolijätkamist tulla. Kui lapsed lasteaias hakkasid käima, otsustasin, et jätkan koolis õpinguid ning nüüd õpingi Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis kokaerialal. Minu mees Kalver töötab hoolega, et kogu pere eest hoolitseda. Tema tööks on metsast palkide välja vedamine (forwarderi operaatorina).”

Kuna ja kus kohtusite?

“2015. aasta jaanuaris ühise tuttava sünnipäevapeol.”

Kaua olete koos olnud?

“6 aastat ja sellest 6 kuud oleme olnud kihlatud💖.”

Kuidas kihlusite?

“Salamisi olin küll lootnud, et kunagi meil imelised pulmad võiksid tulla, kuid samas ei olnud abiellumine meie tihedates jututeemades väga sageli esile kerkinud. Mõnikord rääkisime, et tore oleks olla ühe perekonnanimega, sest on ju ka lapsed ja mitmel korral mõtlesime, et ilmselt suureks pulmapeoks me jäämegi raha koguma ning see ootamine kaotab pulmapeo mõtte üldse ära. Seepärast vahel oleme ikka üksteisele öelnud, et läheme lihtsalt registreerima. Seda me teinud ei ole, sest ikkagi vahel mõlgub mõttes meie päris oma ilus pulmapäev koos peoga ja lootus, et ühel päeval me saaksime selle korraldamiseks raha kokku. Meil on mõlemal küll väga toredad pered, kes ka pulmateemal sõna on võtnud, kuid kes saaksid meile abiks olla vaid nö moraalselt ja asjades mida oma kätega teha, kuid mitte rahalises mõttes. Nii see aeg on siis läinud, pulmamõtted üsnagi ”unne suikunud”… kuni eelmisel suveni, kui meie kallid sõbrad korraldasid oma pulmaaastapäeva puhul 7. augustil koduaias vahva peo lähimate sõprade seltsis. Väga ootamatult ütlesid nad, et neil on üks mäng, mida soovivad mängida – pruudipärja mahamängimine. Olen näinud, et seda tavaliselt pulmas mängitakse, aga nende pidu ja vahva mäng… mõtlesin ma sel hetkel. Mida ma aga ei teadnud ega osanud mõeldagi, et see mäng oli minu mehel sõbrannaga (kelle pidu see oli) kokkulepitud minu käe palumiseks. Kõikide külaliste ees. See oli minu jaoks nii suur ja nii armas üllatus, et siiani süda väriseb kui sellele mõtlen. Armastan oma meest nii väga ja ei saa salata, et sellest päevast peale mõtlen jälle üsna tihti sellele, et äkki saaksime ka meie päris oma pulmapeo.”

Miks peaksite just teie tasuta unistuste pulma endale saama?
”Miks meie võiksime võita oma unistuste pulma? Kindlasti kõik kes loosis osalevad, toovad välja sama – soovime abielluda ikkagi oma armastatud pere ja sõprade seltsis. Kes on meile toeks ja abiks, kui seda vajame. Sellepärast soovime neid ka oma kaunil pulmapäeval enda kõrvale, et jagada nendega selle päeva õnne ja rõõmu. Pulmapeo võit kindlustaks, et me ei jää oma abiellumist ootama seni, kui lõpetan kooli ja saan tööle minna, et siis juba koos mehega pulmadeks raha hakata koguma. Ja siis oleks kindel ka see, et me ei löö oma unistusele pulmapeost käega ning lähe lihtsalt kahekesi abielu registreerima. Sest ühe palgaga peres ei ole just tihti võimalust midagi kõrvale panna ning pulmapidu võib jäädagi kaugeks unistuseks. See võit oleks lihtsalt meie armsale perele suureks kingituseks, mis seob meid veel kindlamaks tervikuks.”

Sarnased artiklid