• Naistele
  • Meestele
  • Lastele
  • Ilu ja tervis
  • Kodu ja tehnika
  • Vaba aeg
  • Varia
 

Juhendid

KKK ehk korduma kippuvad küsimused

Allpool leiad vastused korduma kippuvatele küsimustele ja samuti meiepoolseid soovitusi, kuidas turvaliselt turul kaubelda: 

 

Kuidas oma kuulutust ettepoole tõsta saab?

Kui vajutad kuulutuse juures nuppu "Uuenda", siis tõstetakse kuulutus "Viimati uuendatud" kuulutuste lehel etteosasse. Võimalik on esiletõstmisi ka osta või preemiapunktide eest lunastada. 

 

Milleks on uuenduse nupp? Mida ta teeb?

Uuenda nupp uuendab kuulutuse säilivuskuupäeva. Iga kuulutus säilib 30 päeva. Kui selle aja jooksul kuulutust muudetud ei ole ja „uuenda“ nuppu ei ole vajutatud, siis kuulutus aegub. Lisaks tõstab see nupp kuulutuse "Viimati uuendatud" kuulutuste lehele.

 

Kui tihti saan oma kuulutust uuendada?

Kuulutust saab uuendada iga 15 minuti tagant.

 

Kuidas saan oma kuulutust muuta või kustutada?

B-Turu paremal üleval ääres ikoonide ribas on nupp „Minu kuulutused“. Kui sinna klikkida, siis avanevad kõik sinu poolt tehtud kuulutused. Sealt saab neid muuta ja kustutada. 

 

Mida tähendab kuulutuse esiletõstmine?

Kuulutuse esiletõstmine tähendab, et sinu kuulutus torkab teiste hulgast paremini silma. Esile saab kuulutust tõsta kas B-Turu esilehel või peateema juures. Esiletõstmine on tasuline! 

 

Kui palju maksab esiletõstmine?

B-Turu hinnakirja saada vaadata SIIT. Esiletõstmisi saab lunastada ka preemiapunktide eest, täpsemat infot leiad SIIT.  Pea meeles, et kui sa ei registreeri end vastavalt reeglitele (nt müüd äriisikuna eraisiku kuulutuse all), siis on Buduaaril õigus sinu kuulutus eemaldada ja esiletõstmise eest makstud raha jätta tagastamata.

 

Kas esiletõstmine 1 päev tähendab esiletõstmist 24h?

Esiletõstmisi arvestatakse kuupäevade lõikes, mis tähendab, et esiletõstmine hakkab kell 00.01 ja lõppeb 23.59 samal kuupäeval. Kui lisad esiletõstmise samaks päevaks, siis ei kehti see 24h, vaid kuni päeva lõpuni (kell 23.59).

 

Kui palju maksab kuulutuse lisamine?

Eraisikule on kuulutuse lisamine TASUTA. Ärikuulutuse lisamisel tuleb kasutajal tasuda ärikonto tasu 4.80 €

Ärikonto tasu peavad maksma kõik järgmised kauplejad:

1) isikud, kes vahendavad erinevat teenust või kaupa tuluteenimise eesmärgil;

2) isikud, kes müüvad uut või ise valmistatud kaupa tuluteenimise eesmärgil;

3) isikud, kas pakuvad teenuseid tuluteenimise eesmärgil.

 

Ärikonto kuutasust on vabastatud:

1) eraisikud, kes müüvad oma isiklikke asju;

2) Kaubamaja lepingu sõlminud äriisikud. Täpsema info saamiseks kirjuta bturg@buduaar.ee

 

Kuidas käib ärikonto tasu arvestamine?

Ärikonto kuutasu ei sõltu kuulutuste arvust ning seda tuleb maksta ka eraisikutel, kes ühe ja sama konto alt müüvad oma asju, kui pakuvad ka mingit teenust või kaupa, mis klassifitseerub ettevõtluse kategooriasse. Kuutasu on lihtne maksta ja seda saab tasuda ühe, kahe või kolme kuu kaupa. 

 

Mismoodi saan tasuda ärikonto eest?

Ärikonto kuutasu on võimalik tasuda nii B-rahaga kui pangaülekandega. Vastavad otselingid on kõikide ärikuulutuste juures, kust saab minna ka otse seda tasu maksma. Kas tasu on makstud ja mis perioodini on see tasutud, seda infot näed iga oma ärikuulutuse juures ja oma konto all. Kui sinu kuutasu hakkab aeguma (st makstud periood hakkab täis saama), siis saad vastava meeldetuletuskirja ja kuulutuse pikendamiseks tuleb tasuda järgmise perioodi ärikonto kuutasu. Kui sa seda ei tee, muutub sinu ärikuulutus passiivseks ning saad selle aktiveerida uuesti ärikonto kuutasu maksmisega kolme kuu jooksul. Meeles tuleb pidada, et kord juba passiivseks muutunud ärikuulutused ei lähe automaatselt aktiivseks, kui ärikonto tasu on makstud - neid tuleb ise oma konto all aktiveerima hakata. Kuna suurema arvu kuulutuste korral on see pisut tülikas tegevus, siis palume jälgida oma konto aegumist, et mitte tekitada endale lisatööd.


Mis siis juhtub, kui ma ei maksa ärikonto kuutasu?

Kui jätad ärikonto tasu maksmata, siis muutuvad ärikuulutused passiivseks, teised inimesed neid enam ei näe ning kolme kuu pärast kaovad need keskkonnast ära.

 

Miks pean maksma ärikonto kuutasu, kuigi olen eraisik?

B-Turu reeglite kohaselt võib ka eraisikuna registreerunud müüa pakkuda kaupa või teenust. See tähendab, et tähis pole sinu staatus vaid rolli mängib pakkumise sisu. B-Turu moderaatorid hakkavad jälgima igapäevaselt, et kõik ärikuulutused oleks õigesti vormistatud (st pole vormistatud erakuulutustena). Kui moderaatorid leiavad kuulutuse, mis on iseloomult ärikuulutus, siis teevad nad kuulutusele vastava paranduse, st muudavad erakuulutuse ärikuulutuseks. Järgmisel korral, kui oma kontole sisse logid, leiad vastava info ning seejärel tuleb sul tasuda ärikuulutuse tasu. 

Kui leiad, et sinu erakuulutus on ebaõiglaselt muudetud ärikuulutuseks, siis on sul võimalik esitada pretensioon aadressil bturg@buduaar.ee koos selgitusega, miks see kuulutus ei klassifitseeru ärikuulutuseks. Vaatame olukorra üle ja vajadusel muudame tagasi erakuulutuseks.

 

Muud küsimused

Mis vahe on kuulutusel ja kaustal?

B-Turul peaks iga ese olema eraldi kuulutus. Näiteks kui sul on punased kingad ja must seelik müüa, siis tuleks teha kaks eraldi kuulutust. Oma kuulutused saad koondada kaustadesse, et neid sorteerida või korraga esile tõsta. Esile saab tõsta ühte kuulutust või tervet kausta.

 

Miks saab kuulutusse ainult kokku 4+1 pilti laadida? Varem sai ju palju rohkem?

Kuna uue süsteemi järgi on iga ese eraldi kuulutus, siis on võimalik ühe asja kohta panna 1 põhipilt ja 4 lisapilti. Kui varem tuli lisada kõik pildid ühe kuulutuse alla, siis nüüd saab kuulutusi kokku koondada kaustadesse.

 

Kui kuulutus on esiletõstetud, aga asi ostetakse ära, mis ma siis teen?

Esiletõstmist on võimalik tõsta ühelt kuulutuselt või kaustalt teisele. Nii on sul võimalik esiletõstmise perioodi jooksul tõsta esile erinevaid kuulutusi ja kui üks asi ära ostetakse, saab esile tõsta mõne teise.

 

Mida tähendab „jätan jälje“ ja kuidas saan lemmikuid müüjaid salvestada?

„Jätan jälje“ kuulutuse juures tähendab, et saad kuulutuse lisada enda lemmikute hulka, kust selle hiljem hõlpsalt üles leiad. Oma lemmikuid näed, kui valid B-Turu paremal ülevalt äärest tähekesekujulise ikooni. Samuti saad kuulutuse juurest müüja lemmikute hulka lisada.

 

Kas müüja/ostja kohta saab anda ka tagasisidet?

Jah, nüüdsest on võimalik kommenteerida teisi kasutajaid ja seeläbi ka teisi teavitada tema usaldusväärsusest. Kommentaare näeb siis, kui klikid lahti kasutaja profiili. Samuti on võimalik anda positiivne/negatiivne tagasiside pärast tehingu tegemist läbi tellimisvormi.

 

 

Miks mu kuulutus kustutatud on?

B-Turul ei ole lubatud müüa alkoholi- ja tubakatooteid, ravimeid, relvasid jm eriluba vajavaid asju.

Samuti ei ole lubatud müüa Tallinki reisiteenuseid ja soodusreise võimaldavaid andmekandjaid (kinkekaardid, sooduskupongid, kleebised või muud reisiteenuseid) kolmandate isikute poolt, kel puudub vastav Tallinki luba. Kõik vastavasisulised kuulutused kustutatakse.

 

Kust ma leian enda poolt tasutud arved?

Logides oma kasutajaga Buduaari sisse, leiate arved oma kasutajakonto alt, otselink asub SIIN. Sealt saab neid ka välja printida.

 

Miks mu kuulutus aktiivne ei ole?

Kui sa ei ole kuulutust 30 päeva jooksul muutunud või uuendanud, muutub see mitteaktiivseks. Kui kuulutust lisad või muutma hakkad, näed kuulutuse juures kohe, kas see on aktiivne või mitteaktiivne ning saad sealtsamast kuulutuse vastavalt kas aktiveerida või deaktiveerida.

 

Soovitused turvalisemaks kauplemiseks:

Kuigi meie müüjad on kõik autenditud, ei saa Buduaar vastutada selle eest, et kellelgi pole turul kaubeldes halbu kavatsusi raha välja petta. Siit sulle mõned meeldetuletused turvaliseks kauplemiseks: 

*Enne kui kannad ostjana kellelegi raha üle, kontrolli korralikult inimese tausta; googelda tema nime internetis, vaata ka Facebookis ja muudes suhtlusportaalides, kas selline inimene on olemas. Vaata meie keskkonnast teiste soovitusi ja kommentaare selle müüja kohta. 

* Usalda vanu Buduaari turu tegijaid ja küsi rohkem garantiisid uutelt müüjatelt.

* Küsi alati teise osapoole kohta nii palju infot kui võimalik.

* Kui keegi palub sul ostjana raha kanda kellegi kolmanda isiku arvele, siis ära seda tee, sest suure tõenäosusega on tegu pettusega.

* Kui sulle tundub, et keegi pakub asja liiga odavalt, siis tea, et see võib olla liiga ilus, et tõsi olla. Ole skeptiline ja kui vähegi võimalik, palu kellelgi tuttaval, kes asub müüjaga samas linnas, see üle vaadata.

* Kui vähegi võimalik, saage omavahel kokku tehingu tegemiseks, et ostja saaks kaupa näha ja müüja saaks raha kohe kätte. Kui elad teises linnas, siis palu võimalusel kellelgi see kaup üle vaadata. Kui sul pole tuttavat selles linnas, kirjuta sellest foorumisse ja äkki mõni buduaarikas aitab sind.

* Pea meeles, et ostjaks võib olla igaüks ja ostjad ei pea end autentima. Seetõttu ole müüjana ettevaatlik ja pane pakk teele alles siis, kui oled kindel, et saad oma saadetise eest ka raha kätte. Veel parem on, kui saad raha ette küsida. 

 * Kui ostjal ja müüjal pole võimalik kokku saada, aga on soov kaupa teha ja puudub usaldus, siis kõige turvalisem on kasutada Buduaari deposiiditeenust Buduaari Depo. Samuti on üheks variandiks paluda teisel osapoolel saata oma ID-kaardi koopia  sinu e-mailile.  

* Kui sulle tundub, et oled saanud petta, siis pöördu avaldusega Politseisse. Buduaaril ei ole õigust sulle kellegi isikuandmeid väljastada, need väljastame Politseile, kes ise meie poole pöördub.

* Kui oled kelleltki petta saanud, siis ära rakenda omakohut, st ära hakka petturi kohta infot levitame netifoorumites, vaid anna asi Politseisse. See on ainus korrektne lahendus, mis ei too sulle sekeldusi kaela. Avalikult võid vaid nende inimeste ja firmade nimesid süüdlasena kirja panna foorumitesse ja kommentaaridesse, kes on ka kohtus süüdi mõistetud. Kõik muud sellelaadsed süüdistavad kommentaarid peab kahjuks Buduaar eemaldama sinu ja meie keskkonna huvides.

Foorumi ja B-Turu kasutamise reeglid

1. Kommenteerimine ning foorumi reeglid

1.1 Kasutajatel on võimalik avaldada endapoolseid kommentaare piltidele, uudistele jms. Buduaari toimetus ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja. Sama kehtib Buduaari internetiportaali kasutajafoorumis!

1.2 Toimetus ei vastuta artiklitele ning foorumis lisatud kommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid võtab õiguse kustutada selliseid, mille sõnumiks on reklaam või mis ei vasta Eesti Vabariigi seadustele, rikuvad kolmandate isikute õigusi või ei ühti üldtunnustatud moraalinormidega nii sisult kui keelekasutuselt. 

1.3 Selleks on eelkõige kommentaarid ning foorumipostitused, mis:

1.3.1 on kirjutatud teise isiku nimel või tõenäoliselt seda on,

1.3.2 on solvavad kellegi isiku suhtes,

1.3.3 sisaldavad ebatsensuurseid väljendeid või on muul viisil sündsusetud,

1.3.4 õhutavad vaenule, vägivallale või muule ebaseaduslikule tegevusele,

1.3.5 sisaldavad reklaamlinke, -tekste või teisi kommertspakkumisi.

Korduvate rikkumiste puhul jätab toimetus endale õiguse kasutaja IP-aadress blokeerida.


2. Kasutajate omand ning isikuandmete salastatus

2.1 Kasutajate poolt esitatud pildimaterjali avaldajaks on esitaja ja selle kasutamise luba tuleb küsida avaldajalt, nende avaldamine ilma eelneva autori nõusolekuta mujal massimeedias on keelatud. Muude materjalide saatmisel või avaldamisel Buduaar Meediale annate enda nõusoleku vastava materjali kasutamiseks, sh reprodutseerimiseks, levitamiseks ja esitamiseks Buduaar Meedia poolt. Kasutamisel viidatakse autorile.

2.2 Kõik ülejäänud materjalid ja pildid on Buduaar Meedia omandiõigustega kaitstud või kuuluvad vastavalt kokkuleppele Buduaar Meedia koostööpartneritele ja nende kopeerimine ning kommertseesmärkidel avaldamine või massimeedias kasutamine ilma nõusolekuta on keelatud.

2.3 Kõikvõimalikud teosed, mis saadetakse toimetusele avaldamiseks Buduaari internetiportaalis, ei kuulu tasustamisele, välja arvatud siis, kui pooled ei lepi eelnevalt kokku teisiti.

2.4 Buduaar Meedia garanteerib internetiportaali kasutajate isikuandmete salastatuse, välja arvatud seaduses sätestatud juhtudel ning erikokkulepete korral (võimalike kampaaniate, mänguvõitude jne võitjate avaldamisel).

2.5 Buduaar Meedia jätab endale õiguse vastavalt vajadusele ning ette teatamata käesolevaid kasutamistingimusi muuta.

Täiendavate küsimuste korral palume kirjutada foorum@buduaar.ee

 

3. Kauplemiskeskkond Buduaari Turg (B-Turg) tingimused

3.1 Kauplemiskeskkond on Buduaar.ee keskkond, mis on mõeldud eraisikute omavaheliseks kauplemiseks või Buduaar Meedia poolt aktsepteeritud äriisikute pakkumiste esitamiseks eraisikutele.

3.2 Kauplemiskeskkonnas on kohustatud end äriisikuna registreerima kõik firmad või eraisikud, kes:

3.2.1 müüvad uut kaupa,

3.2.2 pakuvad teenust,

3.2.3 vahendavad kauba- või teenusepakkumisi.

3.3 Kauplemiskeskkonnas äriisikuna registreeritud kasutajatel on lisaks õigus avaldada oma poeruumide, interneti- või e-poe jms aadresse. 

3.4 Eraisiku pakkumisena on Buduaari turul õigus müüa vaid oma isiklikke asju. Kui müüd uusi asju, vahendad kaubapakkumisi, müüd või pakud teenust, siis palun registreeri end müüma äriisikuna. 

3.5 Kauplemisreeglite rikkumise korral on Buduaaril õigus kuulutus raha tagastamata maha võtta.

3.6 Kohustuslik on esitada ainult õigeid ja korrektseid andmeid. Keelatud on selliste andmete esitamine, mis on eksitavad või ebatäpsed, samuti peavad edastatavad tekstid, fotod ja andmed olema kooskõlas õigusaktide, heade tavade ja kommetega. Buduaari turul on keelatud kolmandate isikute nõusolekuta nende andmete, tekstide või fotode kasutamine.

3.7 Esitaja kinnitab käesolevate kasutamistingimustega nõustumisel, et tema poolt avaldatavad andmed:

3.7.1 ei ole eksitavad, ebatäpsed või ebaõiged;
3.7.2 ei sisalda pakkumisi selliste teenuste osutamiseks või selliste kaupade müügiks, mille osutamine või müük on vastuolus õigusaktidega või heade kommete ja tavadega;
3.7.3 ei sisalda pakkumisi keelatud või piiratud tsiviilkäibega asjade/teenuste ostuks/müügiks, sh on keelatud müüa alkoholi- ja tubakatooteid, ravimeid, relvasid jm eriluba vajavaid toooteid;
3.7.4 ei riku kolmandate isikute varalisi või mittevaralisi õigusi, sealhulgas kolmandatele isikutele kuuluvaid intellektuaalse omandi õigusi; 
3.7.5 on kooskõlas õigusaktide ning heade kommete ja tavadega.

3.8 Pooled sõlmivad tehinguid ilma Buduaar Meedia sekkumiseta ning vastutavad ise kõigi nimetatud tehingute sõlmimise ja täitmise eest. 

3.9 Buduaar Meedia ei vastuta Kauplemiskeskkonna kaudu avaldatud kuulutuste ja tehtud pakkumiste seaduslikkuse, tõepärasuse ja kehtivuse eest ning teiste seaduslike kohustuste või heade tavade järgimise eest nende esitajate poolt. 

3.10 Samuti ei vastuta Buduaar Meedia Kauplemiskeskkonna kaudu teenuste osutamisel või vahendamisel või kaupade ostmisel, müümisel või vahendamisel teenuste ja kaupade kvaliteedi ja/või kvantiteedi eest.

3.11 Kuulutuse esitaja kohustub koheselt muutma või kustutama enda poolt sisestatud andmeid juhul, kui mõni tema poolt Kauplemiskeskkonnas avaldatud andmetest on pärast avaldamist muutunud ebatäpseks, ebaõigeks või ebaseaduslikuks.

3.12 Varastatud kauba müük on Eesti Vabariigi seadusandluse kohaselt keelatud, mistõttu ei ole selline tegevus lubatud ka Kauplemiskeskkonnas Buduaari Turg. 

3.13 Buduaar ei tee ettekirjutusi üksiku toote müümisel, kuid müües tooteid ärilisel eesmärgil, on müük lubatud ainult kooskõlas ametlike maaletoojatega Eestis.

3.14 Mittekooskõlas tasuliste kuulutuste mahavõtmisel Buduaari poolt raha ei tagastata.

3.15 Kuulutused on kauplemiskeskkonnas Buduaari turg aktiivsed 30 päeva ning kui selle aja jooksul kuulutust ei uuendata/muudeta, muutub kuulutus mitteaktiivseks. Kuulutused, mis on olnud mitteaktiivsed (st muutmata/uuendamata) 3 kuud, on Buduaaril õigus kauplemiskeskkonnast eemaldada.

3.16 Tallinki reisiteenuseid ja soodusreise võimaldavaid andmekandjaid (kinkekaardid, sooduskupongid, kleebised või muud reisiteenuseid) ei ole lubatud müüa kolmandate isikute poolt, kel puudub vastav Tallinki luba.

3.17 Seega, Kauplemiskeskkonnas taolise toote avastamisel, mis teie arvates on varastatud, palume kontakteeruda koheselt Eesti Politseiga ning menetluse algatamisel viimase poolt edastatakse kuulutaja andmed politseile. Muudel juhtudel vastavalt isikuandmete kaitse seadusele Buduaar isikute andmeid ei avalda!

3.18 Kui teha taotlus B-Raha kandmiseks pangakontole, siis kantakse raha üle 24h jooksul taotluse tegemisest arvates (v.a nädalavahetused, sest siis pangaülekandeid ei toimu). Kui taotlus tehakse vahetult pärast raha B-kontole kandmist ning raha ei ole vahepeal B-turul teenuste tellimiseks kasutatud, siis sama summa tagasi pangakontole kandmise eest tuleb tasuda 1€ teenustasu. Kui kasutaja pangakonto, millelt B-raha B-kontole laetakse, on erinev pangakontost, millele see tagasi tellitakse (ilma vahepealseid tehinguid tegemata), on Buduaaril õigus tehingute kohta aru pärida ning B-raha ülekanne pangakontole peatada.

3.19 Buduaar Meedia jätab endale õiguse vastavalt vajadusele ning ette teatamata käesolevaid kasutamistingimusi muuta.

Lisaküsimuste korral palume saata kiri aadressile bturg@buduaar.ee

 


X