10 AASTAT HILJEM: kadunud Madeleine’i lapsehoidja otsustas lõpuks rääkida, mis tegelikult juhtus

Lapsehoidja, kes aitas 2007. aasta maikuus Portugalis Madeleine McCanni hoida, otsustas nüüd lõpuks rääkida, mis tol saatuslikul ööl juhtus. 

Lapsehoidja, kes aitas 2007. aasta maikuus Portugalis Madeleine McCanni hoida, otsustas nüüd lõpuks rääkida, mis tol saatuslikul ööl juhtus. 

Madeleine’i kadumise ööd meenutades rääkis lapsehoidja, kes soovis meedias anonüümseks jääda, et ta sai olukorra tõsidusest aru siis, kui kõigil hotelli töötajatel paluti lähedal asuvad prügikastid läbi otsida. “Madeleine’i isa Gerry otsis last autode alt ja Kate McCann nuttis lohutamatult.” 

“Meil paluti prügikastidest lapse surnukeha otsida ja siis saime kõik aru, et olukord on ikka väga tõsine,” sõnas lapsehoidja, kes lisas, et antud kuurorti maine oli tegelikult juba pikemat aega kahtlane. “Inimestele öeldi, et seal tuleb väga ettevaatlik olla, sest pidevalt anti teada vägistamistest – see ei olnud turvaline koht puhkamiseks.”

Politsei ilmus lapsehoidja sõnul sündmuskohale alles 90 minutiga. Ta väidab, et ametivõimud võtsid olukorda liiga vabalt. “Mina sellesse tuppa, kus perekond ööbis, ei läinud, aga tean, et väga paljud teised käisid sealt läbi – kuidas on selliselt võimalik üldse mingisuguseid kuritöö jälgi leida? Mitte keegi ametnikest ei öelnud, et sinna ei tohi minna.” 

Täna, kümme aastat hiljem, tunnistab naine, et ei ole juhtunust ka ise siiani üle saanud. “See on ilmselt väga naiivne mõtteviis, aga sisendan endale, et parim asi, mis tüdrukuga juhtuda sai, on see, et ta rööviti ning müüdi mõnele rikkale perekonnale, kellel mingil põhjusel ise lapsi saada ei õnnestunud.”

Ühes on lapsehoidja aga veendunud: Madeleine’i vanemad polnud tüdruku kadumisega kuidagi seotud. “Iga kord, kui see teema päevakorda tuleb, ütlen kohe, et see on absurdne! Nende rektsioone mäletades pole väiksematki võimalust, et nad ise selle taga oleksid saanud olla.” 

mirror.co.uk